Завершення війни може перерости в нове АТО
Багато громадян України сподіваються, що результатом перемовин буде завершення війни. Такий сценарій бажаний, але малореалістичний. Насправді домовленість про припинення вогню за посередництва США ще не означатиме кінець війни.
Давайте згадаємо, як було 10 років тому. Тоді сторони підписали Мінські домовленості про припинення бойових дій. Формально режим припинення вогню діяв до 2022 року, але всі прекрасно пам’ятають, що відбувалося всі ті роки у Донецькій і Луганській областях.
Аналогічна ситуація може повторитися й цього разу. За результатами домовленостей ми можемо отримати щось на кшталт нової антитерористичної операції у значно більших масштабах. Тобто, інтенсивність бойових дій знизиться, але реального перемир’я не настане.
У поточній ситуації володимир путін не зможе просто взяти і послати Дональда Трампа з його мирними ініціативами. Вочевидь росії доведеться йти на якісь поступки. Ймовірніше за все, кремль робить ставку на деескалацію, щоб продовжити війну у форматі нового АТО. Такий сценарій росіяни можуть вважати компромісним та таким, що задовольнить Трампа.
Інтерес України діаметрально протилежний задумам москви. Київ зацікавлений у тривалому припиненні вогню з подальшим розміщенням на українській території миротворців та гарантіями безпеки від партнерів.
Україна хоче стабільного миру. Натомість росія прагне затягнути переговорний процес та продовжувати менш інтенсивну війну, вичікуючи на сприятливі для себе політичні зміни в Україні.
Немає ніяких гарантій, що переговорний процес принесе позитивний для України результат. Тим не менше, ним необхідно скористатися для обміну полоненими та деескалації бойових дій на лінії зіткнення.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає