Вверх

Підрив греблі Каховської ГЕС – найбільший теракт в історії

Матвієнко Костянтин
7 Чер 2023

Станом на сьогодні у світі є 4 країни, які за рішенням Державного департаменту США визнані спонсорами тероризму. Це: Іран,КНДР, Куба і Сирія.

Країни – союзники США здійснюють щодо них скоординовану санкційну політику, що призводить до маргіналізації їхніх економічних та політичних зв’язків у світі, утримує рівень життя їхнього населення на радикально низькому рівні.
За обсягом і наслідками терористичної діяльності Російська Федерація давно перевищила ці країни разом узяті. Однак вона досі є постійним членом Ради Безпеки ООН, а Держдеп відмовляється розглянути питання про внесення Росії до списку спонсорів тероризму.

Підрив греблі Каховської ГЕС є найбільшим, за далекосяжними наслідками, терактом в історії. Окрім безпосередніх втрат внаслідок повені, поставлено під загрозу безпеку найбільшої в Європі Запорізської АЕС та сховища відпрацьованого ядерного палива, водопостачання і водовідведення населених пунктів, де проживають мільйони людей, є загроза стабільності всьому каскаду гребель на Дніпрі, збитки екосистемам, промисловості, сільському господарству не піддаються наразі коректним обрахункам. Окремо слід сказати про епідемічну загрозу – затоплено і знсено старі кладовища та скотомогильники, де могли залишатися живі штами чуми та інших страшних хвороб.

Однак світове співтовариство знову не готове визнавати Росію країною-спонсором тероризму. Причина – страх перед російською ядерною зброєю, економічні інтереси та підтримка Росії з боку Китаю і його союзників, які намагаються сформувати альтернативний до США/ЄС центр сили у світі.

Нерішучість Заходу у протидії цим процесам спонукає терористів до нарощування своєї активності.

Тим часом знову виникають пропозиції вдовольнити Росію (Китай?) за рахунок поступок українськими територіями.
Власне це і було однією з цілей теракту. Другою – розширити водну поверхню на шляху імовірного наступу ЗСУ в напрямку Криму. Знищення рашистами територій Лівобережжя свідчить про те, що вони усвідомили свою неспроможність їх утримати. Вочевидь це стосується і Криму.

Україна і світ не мають піддатися на шантаж терористів. Відповіддю їм має стати нарощування постачання для ЗСУ озброєнь і спорядження, посилення санкційного тиску на Росію та її ізоляції у світі.

Щодо розгортання наступу, то підрив Каховської греблі, хоча і скорегує його хід, але у стратегічному плані не змінить його цілей і у перспективі – результатів.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті