Завдяки «Павутині» Україна посилила свою позицію на переговорах
Спецоперація «Павутина» стала для України козирем у переговорах з росією. Операція посилила позицію України у політико-дипломатичною аспекті.
Після відновлення діалогу в Стамбулі росія продемонструвала незмінність підходів до переговорного процесу. Аби не розчаровувати Дональда Трампа, кремль ухвалив рішення приблизно раз на місяць відправляти на переговори групу на чолі з Володимиром Мединським, яка буде всіх ображати, тягнути час та зачитувати ультиматуми. Таким чином, кремль збирався ставити галочку, що переговори тривають. Раз за разом росіяни відхиляли б пропозицію України про припинення вогню на 30 днів, а переговорний процес тягнувся б нескінченно довго.
На кожній наступній зустрічі росія планувала відмовлятися від перемир’я, апелюючи до того, що, мовляв, її позиція на фронті покращується. Натомість операція «Павутина» переломила тренд, коли рф може хизуватися на переговорах більш вигідними позиціями.
Чи є втрата росією третини стратегічної авіації, яку неможливо відновити, менш важливою, ніж окупація кількох українських населених пунктів? Чи доцільно втрачати щось стратегічне в обмін на достатньо скромні територіальні здобутки? Завдяки «Павутині» росія фактично розмінює стратегічний потенціал ядерної держави на достатньо сумнівні перемоги на полі бою. Якщо спецоперації СБУ будуть системними, кремль серйозно задумається над доцільністю продовження бойових дій та почне шукати компромісні рішення на переговорах.
Варто також відзначити двоїсту реакцію США на операцію «Павутина». З одного боку, американці не можуть не захоплюватися блискавичною спецоперацією СБУ. Американська культура завжди вітає нахабство, відважність та рішучість. З другого боку, Штати одразу аналізують, як операція змінить глобальні правила гри. Білий дім хвилює те, як довести путіну, в уяві якого росія воює з глобальним Заходом, шо США не мають відношення до підготовки цієї операції.
Не виключено, що путін захоче помститися за операцію США та особисто Дональду Трампу. Навряд чи росія відважиться прямо атакувати Штати, яких побоюється. Натомість кремль може перевірити на практиці слабкість НАТО. Цілком допускаю, що путін може віддати наказ організувати теракт на території однієї з країн НАТО у Європі.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає