Вверх

Захід може створити контрактну армію для війни в Україні

Ігор Рейтерович
19 Бер 2024

Окрім фінансової і військової допомоги, можливий ще один сценарій допомоги Заходу Україні. Наші партнери можуть створити контрактну армію для участі у війні на боці України.

Останні два роки за Україну воює Іноземний легіон, який, згідно з різними оцінками, нараховує близько 20 тисяч бійців. Усі військовослужбовці Іноземного легіону офіційно служать у лавах ЗСУ, а зарплату їм платять українські платники податків.

Захід може використати досвід іноземних добровольців, але піти далі. Західні країни можуть створити фонд, з якого будуть платити зарплати іноземним військовослужбовцям, які воюватимуть на боці України. Це зменшить навантаження на український бюджет. До слова, ідею про створення такого фонду останнім часом обговорюють у Великобританії.   

Набирати іноземних військовослужбовців для війни в Україні можна з числа контрактників, які зараз служать в арміях партнерських держав. Переконаний, що при системному підході до реалізації ідеї та достатньому фінансуванні можна буде зібрати 100-150 тисяч професійних військових, охочих відправитися на війну проти росії.

У лавах армій держав Заходу наразі достатньо кваліфікованих військових, які готові їхати воювати на боці України заради того, щоби війна не відбувалася на території їхніх країн. При цьому такі військові не зможуть вважатися найманцями, оскільки офіційно будуть військовослужбовцями ЗСУ, хоча й отримуватимуть зарплати із західного фонду.

Відповідний сценарій допомоги Україні контрактною армією, яка буде складовою ЗСУ, – ідеальний для Заходу. По-перше, росія не зможе звинуватити західні країни в інтервенції. По-друге, іноземні військові перебуватимуть на українській території у статусі комбатантів, на яких поширюються всі міжнародні правила ведення війни. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті