Вверх

Великий наступ РФ завершиться до квітня і не буде успішним – ISW

Валерій Клочок
3 Лют 2023

Доволі цікаві деталі звіту американців за останню добу. На думку аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) США великий російський наступ, швидше за все, передчасно досягне кульмінації до квітня 2023 року, під час весняного сезону дощів, не досягнувши оперативно значущих результатів.

Хочу звернути вашу увагу, що в останні кілька тижнів, навіть місяців, вище військово-політичне керівництва України системно заявляє про підготовку такого наступу путіним. Заяви підтверджуються збільшенням інтенсивності бойових дій на сході але північний кордон, що межую з білоруссю, залишається без змін. Згідно останніх тєлодвіженій лукашенка, той мовчки послав путіна і банально полетів до Зімбабве. Ймовірніше за все лукашенко отримав від заходу гарантії в обмін на невтручання у війну проти України.

Щодо мобілізаційних потужностей путіна також не все так, як лунає звідусіль. На тлі масового відтоку росіян за кордон і заяв про 330 тисяч вже мобілізованих, про перспективи мобілізувати ще пів мільйона, співставляючи оперативні дані про відсутність суттєвих просувань москалів на фронті можна дійти висновку, що спроможності російської армії на даному етапі далекі від заяв та планів путіна захопити навіть схід України. Хоча спроби є і будуть.

«Путін, можливо, знову переоцінив власні можливості російських військових. ISW не помітив жодних доказів того, що російські війська відновили достатню бойову міць, щоб розгромити українські сили на сході України і захопити понад 11 300 кв. км неокупованої Донецької області (понад 42% від загальної площі області) до березня, як наказав Путін», – наголосили американські аналітики у своєму сьогоднішньому звіті.

Ну а далі наведу дослівно зі звіту: за попередньою оцінкою ISW, великий російський наступ, швидше за все, передчасно досягне кульмінації до квітня 2023 року, під час весняного сезону дощів, не досягнувши оперативно значущих результатів.

“Кульмінація російських сил може створити сприятливі умови для українських військ, якими вони зможуть скористатися у контрнаступі наприкінці весни або влітку 2023 року після отримання західних танків”, – йдеться у звіті інституту.

Тепер стає очевидним обґрунтування графіка постачання важкого озброєння із Заходу. Але, як на мене, це не всі причини. Окрім російських вошей є й власні гниди.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (1)
Ostap Handiy
Доволі цікава аналітика.

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті