Важливе повне припинення ударів ракетами та дронами
Перемовини про перемир’я за участю України, США і росії, які проходять у Саудівській Аравії, наразі звелися до спроб домовитися про часткове припинення вогню. Сторони намагаються дійти компромісу у питаннях припинення вогню в повітрі та Чорному морі.
Втім, у мене є важливе зауваження щодо пропозицій, які зараз висуваються. Як ми знаємо, Україна готує список об’єктів енергетики, які росіянам буде заборонено атакувати. Спроби домовитися про припинення ударів по енергооб’єктах – абсолютно неправильна історія. По-перше, нереально скласти повний список таких об’єктів. По-друге, росіяни й надалі завдаватимуть удари по цивільній інфраструктурі чи школах, розповідаючи, що атакували військові об’єкти. І по-третє, як запевняють фахівці, мораторій на удари по енергетичних об’єктах вигідний росії. Справа в тому, що Україна наносить куди більшу шкоду рф своїми ударами по російських нафтопереробних заводах, ніж росіяни своїми ударами у відповідь.
Замість мораторію на удари по енергооб’єктах, Україна повинна запропонувати мораторій на удари ракетами і далекобійними дронами без прив’язки до інфраструктурних та енергетичних об’єктів. Умова має буде проста: припинення будь-яких ударів вглиб територій України та рф. Ворог має припинити застосування ракет дальньої дії та «Шахедів».
На моє переконання, потрібно не перелік енергооб’єктів складати, а визначити типи ракет і безпілотників, які не можна буде запускати в обидві сторони. З великою ймовірністю, росіяни відмовляться від такої пропозиції. І тоді в України з’явиться можливість звинуватити володимира путіна, який раніше віддавав наказ російській армії припинити удари по енергетичній інфраструктурі, у порушенні власного слова.
Щодо тривалості етапів домовленостей про припинення вогню та переходу до обговорення мирних ініціатив, то маю великі сумніви, що конкретний результат буде досягнутий у короткі терміни. Однак не побоюся спрогнозувати, що до 20 квітня Дональду Трампу все ж таки вдасться просунутися у питанні припинення вогню в Україні. Щоправда, це буде не повне перемир’я, а, швидше за все, прописана у документах домовленість про припинення вогню в морі та повітрі.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає