Україні варто швидко думати і виробляти власне озброєння
На тлі потенційного скорочення військової та фінансової підтримки з боку США і Європи Україні потрібно думати про виробництво власного озброєння та формування з західними країнами коаліції, яка займатиметься спільними розробками та виготовленням зброї і військової техніки.
Для нас війна – це боротьба за виживання. Однак не потрібно мати ілюзій на предмет того, що для багатьох держав і корпорацій війна – це цинічна справа із заробляння надзвичайно великих грошей. А тому ми повинні шукати до Заходу більш прагматичні підходи. Нам потрібно сісти з ними за стіл і порахувати, які прибутки їм принесе виробництво тої чи іншої військової технології. При цьому в України, у певному сенсі, є перевага, оскільки ефективність нових технологій ми можемо одразу ж перевіряти на фронті.
Безперечно, є питання безпеки. Якусь частину виробництв можна локалізувати у країнах НАТО, якусь – у нас. Нарощування власної військово-промислової бази заодно буде стимулом організувати більш ефективну і надійну систему протиповітряної оборони.
Власне кажучи, одна з останніх заяв Держдепу США стосувалася необхідності збільшення Україною власних військових виробництв. Штати говорять, що не зможуть надалі підтримувати Київ на рівні перших двох років повномасштабної війни. Разом з тим, США наголошують, що хочуть зосередитися на розробці спільних проєктів та допомозі українському ВПК.
У перспективі Україна зобов’язана думати, як самостійно забезпечувати себе, а не лише залежати від поставок західної зброї. Спільні виробництва – це гроші для всіх, зокрема й для західних партнерів. Про це також говорила спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, коли приїжджала до Києва. Вона казала, що «війна війною, але вчіться заробляти, попри війну».
Зрештою, розвиток ВПК стане вагомим вкладом у післявоєнне відновлення економіки України. Давайте згадаємо, як США стали країною з першою економікою світу. До офіційного вступу у Другу світову війну Штати активно нарощували виробництво озброєння. Це допомогло їм вийти із затяжної кризи 1930-х років, а згодом вибитися у світові лідери. Українцям варто у них повчитися.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає