У світі зростає запит на виробництво озброєння
Війни в Україні та Ізраїлі спричинили різке зростання замовлень на виробництво різних видів озброєння. І, очевидно, що попит зростатиме.
Наразі загальна сума невиконаних військових контрактів у світі складає близько $700 млрд. Наприклад, Естонія захотіла придбати системи HIMARS, проплатила виробництво, але через велику чергу її замовлення буде виконане лише через три роки.
Останні дані про експорт зброї у світі станом на 2018-22 роки показали, що сума контрактів військово-промислової галузі Південної Кореї зросла вдвічі. Частка Південної Кореї у світовому експорті озброєння тепер складає 2,4%.
Зростають замовлення в американських оборонних гігантів. Прибутки компаній Lockheed Martin Corporation, Boeing, General Dynamics зросли щонайменше на чверть.
Як бачимо, ринок виробництва озброєння стрімко йде вгору. Наразі немає жодних ознак, що тенденція може змінитися. А тому Україна має якнайшвидше включитись і стати активним гравцем цього ринку.
Зараз в України навіть немає власного виробництва набоїв до стрілецької зброї. Після того, як у 2014 році українська авіація зруйнувала Луганський патронний завод, щоби він не достався росіянам, у нас так і не з’явився новий патронний завод.
Україна має шукати можливості як для ліцензійного виробництва західної техніки, так і для власних нових розробок. Для прикладу, ще до повномасштабної війни ми пропонували організувати збірку гелікоптерів Huey.
Зараз умови для запуску власних виробництв ускладнилися. Але чому ми не можемо, як іранці, набудувати в горах підземні укриття для зберігання літаків, гелікоптерів, тощо? Якщо у нас з’являться подібні потужності, росіяни зрозуміють, що вв’язалися у серйозну війну.
І останнє, що хотілося б сказати. Незадовго до початку російського вторгнення доводилось чути від одного урядовця, що в України стільки снарядів, що вистачить на роки. Вже очевидно, що не вистачить. Ніхто не розраховував на настільки високу інтенсивність війни. Оборонний сектор України має активізуватися. І, щонайменше, не відставати від світових тенденцій.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає