Тема НАТО знову в тренді інформаційних гойдалок
Питання перспективи України стати членом НАТО не сходить зі шпальт практично усіх видань, а політики чи екс-чиновники всього світу активно коментують його. Навіть експредставник США по Україні Волкер видав сьогодні базу – якщо Україна якнайшвидше вступить в НАТО, це зробить безцільним продовження війни для путіна.
Аналізуючи останні події, можу сказати, що все насправді складається дуже непогано для України. Так, я оптиміст!
Нещодавно секретар Альянсу Єнс Столтенберг вкотре запевнив, що Україна буде членом НАТО. Столтенберг, звісно, наголосив, що до завершення війни зарано говорити про повне членство України у блоці. А ще, за його словами, Київ має впровадити реформи, про які йшлося на першому засіданні робочої групи Україна-НАТО ще місяц тому.
Столтенберг також повідомив, що на тлі проблем з виділенням фінансової допомоги США Україна у найближчі місяці отримає від Європи допомогу на 10 млрд євро. Республіканці в Конгресі США запевнили, що 60 млрд.дол. для України проголосують ще до свят – рахуй до 25 грудня.
Дуже добре, що саме європейці розуміють загрози з боку росії та роль України у стримуванні російської агресії. Тим більше, що у Європі почастішали дискусії, чи готова вона самотужки чинити опір потенційній російській агресії. Відповідне питання, зокрема, піднімає екс-очільник Об’єднаного командування ЗС Великобританії Річард Берронс, який зізнався, що бюджет НАТО на 85% складається з американських внесків. І як у такій ситуації можна забути про Україну?!
Ще одну позитивну новину повідомляє Euractiv. Посилаючись на дипломатів Альянсу, видання пише, що вже сьогодні на Раді Україна-НАТО сторони можуть затвердити список реформ, які Київ має виконати для майбутнього вступу до блоку. Особливість вимог в тому, що вони менш суворі та не надмірно деталізовані у порівнянні з Планом дій щодо членства в НАТО, від якого західні партнери зрештою відмовилися. Такий підхід збільшує шанси України продемонструвати результати вже до наступного саміту НАТО у Вашингтоні.
Що маємо у підсумку з вище вказаного?
Перше: позитивні сигнали і кроки, що Європа готова надалі підтримувати Україну, розуміючи зростаючу загрозу рф через затримки з американською допомогою.
Друге: очікую, що на Вашингтонському саміті Україна отримає офіційне запрошення до НАТО. До речі, наступний саміт Альянсу, ймовірно, відбудеться у квітні 2024 року і буде присвячений 75-річчю створення НАТО.
Безумовно, запрошення в НАТО – це ще не повноправне членство. Втім, запрошення забезпечить Україні додаткові гарантії безпеки.
Детальніший розбір останніх подій навколо НАТО і України – у моєму відеоблозі за посиланням: http://surl.li/nrqoy
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає