США намагаються розпоряджатись європейським суверенітетом
Партнерства у міжнародній політиці – це не статика, а динаміка. Дональд Трамп показав, що не існує статики в геополітичній дружбі.
Зараз Китай пропонує європейцям об’єднуватися, щоб протистояти тарифній політиці Трампа. У той же час держсекретар Марко Рубіо заявив, що США домовилися про повернення рф на аграрні ринки та підключення частини російських банків до SWIFT. Європейці шоковані домовленостями США і рф. Вони заявляють, що не будуть скасовувати антиросійські санкції, поки росія не виведе війська з українських територій.
SWIFT – це одна з небагатьох речей, якими Європа може задавати тон Штатам. Європейці не хочуть позбавлятися цього інструменту суверенітету. Натомість США розпоряджаються європейським суверенітетом, як начебто вони залишаються у старих відносинах, в яких Штати і європейські країни були до інавгурації Трампа. США розпоряджаються Європою, як втричі слабшим партнером, ніж себе вважає Європа.
США хочуть ввести проти Європи тарифи, топчуться по її суверенітету, але водночас мають намір вивести з європейського континенту свою армію. Тому закономірно, що європейці пропонують американцям визначитися із системою координат, в якій перебувають їхні відносини.
На тлі наростаючих непорозумінь між Європою і США починає піднімати ставки росія, вимагаючи для себе поступок щодо України. Вже очевидно, що старого партнерства зі Штатами не буде. У цій динаміці Україні потрібно шукати вигідні рішення. Необхідно робити ставку на ситуативні союзи, розуміючи, що минув час, коли в нас був один потужний партнер.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає