Вверх

Щодо термінів закінчення війни

Матвієнко Костянтин
23 Сер 2023

Перед усім дамо відповідь на питання: які чинники наближують чи відтерміновують кінець війни. По-перше, ресурси – людські, збройні, фінансові і… ресурс сили волі. По-друге, міжнародна підтримка. Для рашистів це Білорусь, Іран, Північна Корея, Куба, певною мірою Китай, Індія, Грузія, Казахстан, країни Середньої Азії, Бразилія… Для України – країни глобального Заходу, включно з Японією, Австралією, Новою Зеландією, почасти Ізраїлем. По-третє, погодні і техногенні умови.

Кількісно мобілізаційні ресурси росіян значно перевищують українські. Точні цифри добре відомі, проте вони не оприлюднюються обома сторонами. Водночас, за якістю, особливо командного і технічного складу Україна має очевидну перевагу. В ЗСУ приділяється значна увага підготовці особового складу до бойових дій, включно з навчанням висококваліфікованих військових фахівців за кордоном. Слідом за цим в Україну повільно, але надходять відносно сучасні озброєння. Щоправда в обсягах недостатніх для активніших наступальних дій
У російської армії зброї достатньо для тривалого ведення війни. Інша річ, що конкурувати з українським і західними озброєннями вони мало спроможні. Пам’ятаємо ж, що крейсер «Москва» було потоплено нашими ракетами «Нептун». Та й ударів по Керченському мості і по цілях у глибоких тилах ворога завдають дрони українського виробництва.

Про гроші. Щодня рашисти витрачають на війну 1 млрд. доларів. За минулий рік лише на торгівлі нафтою вони отримали 220 млрд. Проте поступово санкції Заходу проти росії починають діяти, імпорт скорочується і дорожчає, дедалі швидше розкручується маховик інфляції. Об’єктивно ворог починає відчувати нестачу коштів.

Україна воює переважною мірою за рахунок фінансових ресурсів союзників. Обсяги їхньої фінансової допомоги, перед усім – США, є безпрецедентними у сучасній історії. Разом із тим починає відчуватися утома західних суспільств від необхідності відривати від власних внутрішніх потреб величезні кошти. Вони потерпають від природних катастроф – пожежі і повені, соціальних проблем, воєнних загроз в інших частинах світу – Тайвань, Африка. Тому в перспективі виникне проблема нестачі грошей, надто через наближення виборів у США.
Для тривалої війни на виснаження дедалі менше ресурсів в обох сторін. Для України ситуація краща – перед усім через згуртованість і вмотивованість суспільства, якість озброєнь, підтримку цивілізованого світу. Ці переваги буде максимально реалізовано ближчими місяцями.

Заколот Пригожина в росії показав слабкість її державно-суспільної системи. Тому у сукупності зовнішніх і внутрішніх для рашистів чинників можна говорити, що ближчий рік стане для них фатальним. За умови максимальної консолідації сил України та її союзників.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті