Щодо термінів закінчення війни
Перед усім дамо відповідь на питання: які чинники наближують чи відтерміновують кінець війни. По-перше, ресурси – людські, збройні, фінансові і… ресурс сили волі. По-друге, міжнародна підтримка. Для рашистів це Білорусь, Іран, Північна Корея, Куба, певною мірою Китай, Індія, Грузія, Казахстан, країни Середньої Азії, Бразилія… Для України – країни глобального Заходу, включно з Японією, Австралією, Новою Зеландією, почасти Ізраїлем. По-третє, погодні і техногенні умови.
Кількісно мобілізаційні ресурси росіян значно перевищують українські. Точні цифри добре відомі, проте вони не оприлюднюються обома сторонами. Водночас, за якістю, особливо командного і технічного складу Україна має очевидну перевагу. В ЗСУ приділяється значна увага підготовці особового складу до бойових дій, включно з навчанням висококваліфікованих військових фахівців за кордоном. Слідом за цим в Україну повільно, але надходять відносно сучасні озброєння. Щоправда в обсягах недостатніх для активніших наступальних дій
У російської армії зброї достатньо для тривалого ведення війни. Інша річ, що конкурувати з українським і західними озброєннями вони мало спроможні. Пам’ятаємо ж, що крейсер «Москва» було потоплено нашими ракетами «Нептун». Та й ударів по Керченському мості і по цілях у глибоких тилах ворога завдають дрони українського виробництва.
Про гроші. Щодня рашисти витрачають на війну 1 млрд. доларів. За минулий рік лише на торгівлі нафтою вони отримали 220 млрд. Проте поступово санкції Заходу проти росії починають діяти, імпорт скорочується і дорожчає, дедалі швидше розкручується маховик інфляції. Об’єктивно ворог починає відчувати нестачу коштів.
Україна воює переважною мірою за рахунок фінансових ресурсів союзників. Обсяги їхньої фінансової допомоги, перед усім – США, є безпрецедентними у сучасній історії. Разом із тим починає відчуватися утома західних суспільств від необхідності відривати від власних внутрішніх потреб величезні кошти. Вони потерпають від природних катастроф – пожежі і повені, соціальних проблем, воєнних загроз в інших частинах світу – Тайвань, Африка. Тому в перспективі виникне проблема нестачі грошей, надто через наближення виборів у США.
Для тривалої війни на виснаження дедалі менше ресурсів в обох сторін. Для України ситуація краща – перед усім через згуртованість і вмотивованість суспільства, якість озброєнь, підтримку цивілізованого світу. Ці переваги буде максимально реалізовано ближчими місяцями.
Заколот Пригожина в росії показав слабкість її державно-суспільної системи. Тому у сукупності зовнішніх і внутрішніх для рашистів чинників можна говорити, що ближчий рік стане для них фатальним. За умови максимальної консолідації сил України та її союзників.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає