Вверх

Серпень. «Вагнер». Дія друга

Андрій Миселюк
14 Лип 2023

Пригожин на початку серпня знову збирається зібрати в один бойовий кулак своїх бійців, оскільки «попереду велика робота, яку їм належить зробити.

Антракт після завершення маршу на Москву Євгенія Пригожина 24 червня потихеньку добігає кінця. На серпень Пригожин планує поновити свою активність. І не в Білорусі, куди він начебто мав «піти» (за висловлюванням прес-секретаря Путіна Пескова), а у Росії.

Це стало відомим після розслідування, яке провели журналісти Бі-Бі-Сі. Вони поспілкувались із командирами ПВК «Вагнер», які вже після заколоту, 29 червня, разом із Пригожиним проводили зустріч із Путіним. І з’ясували, що розпоряджання до початку серпня «залягти на дно» «вагнерівцям» дав сам Пригожин. Один із цих командирів – Антон Єлізаров із позивним «Лотос» — розповів: «Нас усіх до початку серпня розпустили у відпустку. Попереду багато завдань, які потрібно буде вирішити, тому Євгеном Вікторовичем (Пригожиним) було прийнято рішення всіх відпустити відпочити. Дати можливість усім відпочити перед великою роботою, яку нам доведеться зробити – таке рішення прийняла рада командирів».

Отже, зараз навколо подальшої долі «Вагнера» у Росії склалася класична революційна ситуація. А саме – з одного боку, верхи (Путін) не можуть розформувати ПВК «Вагнер» як міцне бойове формування, забрати у неї зброю і витіснити її непідконтрольну частину за межі Росії. А низи («Вагнер») не хочуть втілювати варіант облаштування їхнього майбутнього від Путіна. І не бояться сказати про це відкрито російському президенту. Як розповів вчора Путін, він запропонував найманцям ПВК служити в Міноборони, повернутися додому чи перебратися до Білорусі. «Багато хто кивав, коли я це говорив, — зазначив російський президент. – А Пригожин, який сидів попереду і не бачив цього, сказав, вислухавши: ні, хлопці не згодні з таким рішенням».

Те, що Пригожин не поспішає виконувати забаганки Путіна бачить не тільки російський президент, але й всі пересічні росіяни. Вони бачать, що Пригожин з вірними йому «вагнерівцями» не «пішли» до Білорусі. А навпаки,  Пригожин залишається у Росії, його літак регулярно курсує між Москвою і Пітером, інколи літає по Росії – наприклад, до Ростовської області.

Вони бачать, що ніхто з «вагнерівців» не відповів за загибель російських військовослужбовців під час маршу Пригожина на Москву, натомість Пригожину повертають його мільярди та особисту зброю, «Вагнер» продовжує публічно рекламувати себе, набирає нових бійців до своєї ПВК, а сам головний заколотник зустрічається у Кремлі із президентом та висуває останньому умови щодо подальшої долі «Вагнера».

При цьому, незважаючи на те, що в Білорусі підготовлені табори для розміщення «вагнерівців», їхній переїзд туди навіть не розпочато. А представники ПВК навіть не оглядали можливі місця розміщення.

«Ага, вишикувалися в колону і поїхали до Бацькі», – іронізує один із команлирів «Вагнера».

Далі  – найбільш боєздатні та досвідчені «вагнерівці» з основного складу ПВК, так званої «основи» (а не набрані останніми місяцями по російським тюрмах зеки), перебираються до Москви. За даними видання Jeune Afrique, вже близько 500-600 російських найманців вилетіли з Банги, столиці Центральноафриканської Республіки, до столиці РФ.

Ще важливий момент: російське Міноборони у цю середу заявило, що ПВК «Вагнер» завершила передачу техніки та озброєння російській армії, зокрема, понад 2,5 тис. тонн боєприпасів та 20 тис. одиниць стрілецького озброєння. Але окрім стрілецької зброї у «Вагнера» є набагато більш серйозна зброя, частину якої всі могли побачити під час руху «вагнерівців» на Москву три тижня тому. Але про передачу «Вагнером» міністерству оборони важкого озброєння та літаків, які перебували в розпорядженні ПВК, поки що нічого невідомо.

Тобто, у «сухому залишку» маємо таке: на серпень Пригожин та його покровителі у Кремлі  готують активізацію для вирішення якихось масштабних завдань. Для чого вони мають достатньо серйозні ресурси – у тому числі, особистий склад в Москві та на інших територіях європейської частини Росії, важку зброю. У цій ситуації нової серйозної загрози для себе Путін, як показує його вчорашнє інтерв’ю з приводу «Вагнера» замість захисту своїх позицій розпачливо розмірковує про правові нюанси оформлення «Вагнера» як про головне питання діяльності цієї ПВК…

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті