Вверх

росію будуть знекровлювати через обмеження можливостей фінансувати війну

Іван Ступак
31 Січ 2024

Подолати російську армію на полі бою зараз виглядає нереальним завданням. Українські безпілотники можуть скільки завгодно знищувати ворожі танки та іншу бронетехніку. Однак в росії дуже великий військовий потенціал, який ще довго доведеться руйнувати.

Протистояння з рф потребує асиметричної відповіді. Такою відповіддю є удари по нафтових і газових потужностях росії. Експорт нафти і газу є ключовим джерелом наповнення російського бюджету. Тому дуже важливо знищувати потужності, які приносять ворогу величезні гроші.

Власне, це вже робиться. Лише за останній час безпілотниками були атаковані найбільші російські нафтопереробні заводи, зокрема Афіпський і Туапсинський НПЗ, а також газове сховище в Усть-Лузі. Регулярно завдаються удари по транзитних маршрутах. Поки що цілими залишаються термінали в Приморську і Новоросійську.

Атаки на нафтогазові об’єкти не менш важливі, ніж знищення військових потужностей рф. У поточному році кремль запланував витратити близько 105 млрд євро на армію та ще 25-27 млрд євро – на силовиків. Значна частка цих витрат має бути профінансована за рахунок коштів, які рф отримує з продажу нафти і газу.

Тож ціль проста і зрозуміла – зруйнувати виробничі, переробні, логістичні потужності, щоби кремль не зміг отримати кошти, які планує витратити на війну. Якщо рф не зможе виконати свій оборонний бюджет, якщо їй не вистачатиме грошей на фінансування армії і військово-промислового комплексу – її воєнний потенціал згасатиме, і вона не зможе роками продовжувати бойові дії високої інтенсивності.  

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті