Вверх

росія поверне Крим і розкаже, що так було задумано

Валерій Клочок
27 Кві 2023

Очільник ГУР МО Кирило Буданов знову заговорив. Загалом нічого особливо нового, але дещо делікатне він відзначив 24 квітня в інтервʼю виданню РБК-Україна. Насамперед він заявив, що росія дуже легко відмовиться від Криму, а Китай не буде постачальником набоїв для Кремля ні зараз, ні в майбутньому.

Інтерв’ю тривало понад годину та було піднято багато різнополярних тем. Звісно ж, журналістка РБК-Україна не оминула стороною питання прогнозів. Буданов не є прихильником додумувати зайвого та грати в гадання, але врешті-решт дав декілька важливих тез стосовно контрнаступу та підтримки західних партнерів.

І все це пролунало в контексті скандальної заяви посла Китаю у Франції, президент якої (Емануель Макрон) вирішив приміряти на себе сорочку миротворця.

Крим москалі здадуть без бою

На тлі балачок на Заході про те, що якщо українські воїни ввійдуть в Крим — це буде світовий скандал, Буданов зазначив зовсім протилежну думку. За словами очільника ГУР МО росіяни вже мають пояснення, чому місія «порятунку» обернеться для них крахом. Він наводить приклад подій у Херсоні, коли вони пішли з правого берега Дніпра, попередньо сказавши, що так було заплановано. Важливим моментом є те, що Кремль вміє пояснювати свої помилки під «солодким» кутом для слухачів. Тобто поразка, яка 100% станеться, буде показана так, що всі плани виконані і росія йде з України з перемогою. Звісно ж, на думку Буданова, ніхто розбиратися в деталях не буде.

Ще одним моментом, який активно розвиває преса Заходу, є ядерна зброя. Про неї сказано дуже багато, але Буданов запевнив, що не бачить перспективи розвитку таких подій та робить акцент на можливостях росіян. Наразі триває укомплектування їх особового складу шляхом посилення мобілізації. Ще з осені мова йде про 120 000 військових, які не можуть одразу перекинути на окуповані території. Ця програма триває, як і в середньому щомісяця на 20 000 солдатів стає більше. Але достатньої наступальної спроможності, на переконання головного розвідника України, Кремль немає.

Очільник ГУР також наголошує, що Білорусь не буде новим фронтом, оскільки там росіяни проводять виключно навчання та злагодження особового складу. Але цікавим моментом є і зміна лідерів на болотах. Наразі, крім путіна, впливовими персонами є пригожин, шойгу, бортніков та герасимов. Такі зміни теж впливають на прийняття багатьох рішень, адже навіть зараз росія шляхом паралельного імпорту розвиває контрабанду з виготовлення ракет. Саме тому зараз майже немає ракетних обстрілів української інфраструктури, адже ці накопичення будуть використовуватися для відповіді на контрнаступальні дії ЗСУ. Як воно буде насправді — покаже лише час. Наразі ці тези є умовними, хоча й не довіряти словам розвідника зовсім немає причин.

Китай буде ближче до Україні аніж до росії?

За рік після початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну на міжнародному рингу примітно активізувався Китай, вдаючи із себе миротворця.

Пекін також неодноразово підозрювали в співпраці з росіянами, а саме, на постачанні боєприпасів. Кирило Буданов під час інтервʼю теж не оминув увагою цю тему, але фактично ЧОМУСЬ!!! став на захист китайців. Він впевнений, що такої співпраці ніколи не було та не буде. Цій думці є фактичне підтвердження, адже Китай відкрито не підтримує росію у веденні війни проти України та виступає за припинення цих подій.Також варто згадати їх так званий «мирний план», про який в політичній галузі досить багато говориться, але вводити чи хоча б детальніше розглядати таку можливість ніхто поки що не планує. Попри нібито хороші наміри Китай продовжує вести свою неоднозначну зовнішню політику. 

Наразі ні США, ні українська сторона не бачать, щоб Китай постачав росії боєприпаси. Тож є цілком логічною є теза стосовно того, що Вашингтон та Пекін можуть мати певні домовленості, що підтримують інтереси України. Але поряд з ти готові воювати за Тайвань.

Французький слід Китаю

Напередодні інтервʼю Буданова у Франції виник потужний скандал за участі посла Китаю — Лу Шає. В ефірі французького телеканалу LCI він заявив, що Крим з самого початку був російським та в цілому, колишні республіки Радянського Союзу не є субʼєктами міжнародного права. Шає не став розʼяснювати, що саме малось на увазі під «з самого початку». Це спричинило потужний конфлікт інтересів та посли країн Балтії, що перебувають у Франції, миттєво дали відповідь. Майже 80 депутатів Європарламенту через офіційний лист звернулися до влади Китаю з вимогою надати пояснення: «Що робить посол Китаю у Франції?» та «Чому така позиція звучала в інтервʼю для місцевого телеканалу LCI?». 

Саме інтерв’ю разом зі стенограмою було опубліковано на сайті посольства Китаю у Франції французькою та китайською мовами. Але після бурі емоцій та заяв незгідних –  зникло. Відтак, можна вважати, що Пекін вирішив приховати наслідки, адже на офіційному сайті теж нічого про відверті заяви посла немає. Лише в інтернеті все ще «гуляють» скриншоти уривків інтервʼю. 

Натомість Китай вирішив реабілітуватися шляхом офіційних заяв. 

Офіційний представник Міністерства закордонних справ Китайської Народної Республіки, Мао Нін, під час брифінгу в понеділок заявила, що китайці поважають суверенітет усіх країн. Хм, цікаво… І росії також? Адже росія також колишня республіка совєтів. І на болотах поцікавилися у Піднебесної щодо свого статусу. Офіційний Китай мусів давати пояснення, а коментар свого посла у Франції назавав його приватною думкою (Китай і приватна думка! – ви серйозно?)

Але в політичній площині така заява звучить дуже дивно – як може представник країни публічно висловлювати власні думки стосовно суверенітету інших держав, представляючи не свої інтереси. Загалом, поки невідомо, чи буде Китай відкликати посла з Франції та розбирати ситуацію детальніше.

Але питання «чий Тайвань?» все ж таки варто було б поставити китайському послу.

Розкитаяйцизація Макрона

Заяви китайського посла вплинули не лише на країни, що входили до складу колишнього Радянського Союзу. Мова йде і про «дивну» риторику президента Франції Еммануеля Макрона. Після нещодавнього візиту до Пекіну та чайної церемонії з Сі Цзніьпіном він став активно підтримувати так званий «мирний план» Китаю та в цілому риторику Сі, що стало причиною серйозного міжнародного скнадалу. Більшість країн Східної Європи та США засудили таке «загравання» Макрона, котру по своїй суті дуже скидається на російські наративи

Скандал же з послом у Франції посилив і скандал Макрона та примусив очільника Франції бути стриманішим у питанні зближенням з Китаєм. На мою думку історія зі скандальним коментарем Лу Шає – це пряме попередження Макрону чого не слід робити. 

Наразі більшість країн Європи дали негативну відповідь на заяви Лу Шає, вважаючи це неприйнятним. Хоча є й ті, що відмовчуються, наприклад, Німеччина. Скоріш за все вони підтримують Лу Шає, адже щось подібне вже звучало з їх боку.

Цілком можливо, що це ще одна провальна спроба змусити Україну скорегувати цілі та сісти за стіл переговорів. Але контрнаступ продовжується та ніхто не збирається шукати компроміси в очевидній ситуації, де рішення лише одне — державні кордони України мають бути відновлені відповідно до 1991 року.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті