Вверх

Рік війни: як змінилась українська армія та чому ініціатива переходить до ЗСУ.

Дмитро Снєгирьов
24 Лют 2023

Рівно рік тому, 24 лютого 2022 року, о 4:55 російський диктатор путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення розпочати повномасштабну війну проти України.

Тоді міністр оборони України Олексій Резніков закликав усіх, хто вміє і готовий тримати зброю, стати до лав територіальної оборони. Будемо відвертими: донедавна Україна не мала війська, яке було б здатне на надійний захист, на гідний спротив і відсіч ворогу. Але українська армія в умовах війни якщо не створилася з “нуля”, то відродилася наново.

Варто говорити про те, що за останній рік ми повністю змінили тактику і стратегію ведення бойових дій. ЗСУ повністю відійшли від радянської школи тактики ведення бойових дій і перейшли на планувння та проведення операцій за стандартами НАТО.

Також слід відзначити успішний характер переоснащення ЗСУ.

Йдеться не лише про постачання зброї радянського виробництва, яка зберігалась на складах країн колишнього соцтабору, а насамперед про високотехнологічне озброєння, надане країнами Північноатлантичного альянсу.
До речі, про НАТО. Фахівці зазначають, що Збройні Сили України перейшли і значною мірою відповідають натівським стандартам. Це і перехід на західні калібри, і створення ешелонованої системи ППО, інтегрованої в загальну систему протиповітряної та протиракетної оборони, й отримання сучасної бронетехніки різних типів.

До позитиву також слід віднести відновлення виробництва снарядів, що суттєво впливає на боєздатність ЗСУ. Причому варто наголосити, що йдеться не лише про розконсервацію заводів у країнах колишнього Варшавського договору, а саме про виробництво боєприпасів, налагоджене Укроборонпромом. Тобто матеріально-технічне забезпечення ЗСУ поліпшилося суттєво.

Як змінилася розстановка сил за цей рік?

Досить великим позитивом у черзі досягнень є й те, що впродовж року зусиллями ЗСУ деокуповано близько 40% відсотків захоплених росіянами українських територій. Крім того, до 1 мільйона збільшено чисельність самих Збройних Сил.
Це може свідчити про створення нової якості структури, яка відповідає за мобілізаційні заходи і за збільшення не тільки кількості, але й якості особового складу.

За різними оцінками, вже приблизно 60 тисяч українських солдатів пройшли навчання на полігонах країн НАТО як з опанування високоточних видів зброї, так і, відповідно, бойове злагодження. А загальна сума іноземної оборонної допомоги для України становила близько 50 мільярдів доларів, що дорівнює 12-ти річним оборонним бюджетам ЗСУ.
Примітно, що адміністрація Байдена оголосила про новий пакет допомоги Україні на 2 млрд доларів у річницю російського вторгнення, 24 лютого.

Варто зауважити, що військово-технічна співпраця розширюється вже навіть до рівня переоснащення ВМС. Адже останні заяви уряду Великої Британії дають підстави для стриманого оптимізму в цьому плані.

До того ж не відкидається можливість модернізації і вітчизняних Військово-повітряних сил: розмови про передачу Україні сучасних літаків ведуться, а українські льотчики вже навчаються. Далі – слово за політиками.

Отже, якщо підсумувати, то за рік збільшено чисельність українських Збройних Сил, поліпшено їхнє матеріально-технічне забезпечення, проведено заходи з навчання, війська перейшли на стандарти НАТО як в моменті оснащення, так і проведення бойових операцій.

Разом з тим, на відміну від росіян, середня командна ланка ЗСУ стала більш мобільною в ухваленні рішень тактичного характеру на своєму рівні. Можемо говорити, що поступово і тактична, і оперативна ініціативи переходять на наш бік.
Нагадаю, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний звернувся до українців. Він подякував кожному військовому та всім, хто допомагає, підтримує та вірить у ЗСУ, а також висловив упевненість у перемозі України.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті