Вверх

путін ніколи не зустрічатиметься із Зеленським

Андрій Городницький
11 Бер 2025

У світлі непростих переговорів щодо зупинення війни в Україні вкрай малоймовірною видається особиста зустріч Володимира Зеленського з володимиром путіним. Маю великі сумніви, що така зустріч взагалі коли-небудь відбудеться. Мені складно уявити Зеленського і путіна за столом переговорів. Зважаючи на особисті характери Зеленського і путіна, неможливо припустити, що вони зможуть сидіти за столом один навпроти одного та вести перемовини.

Разом з тим, видається трохи дивною ситуація, коли Володимир Зеленський прагне бути присутнім на всіх переговорах, в яких бере участь українська делегація. З останнього прикладу – зустріч в Саудівській Аравії, де переговори проводяться на рівні глав МЗС та помічників президентів. Не зовсім зрозуміло, навіщо на ті зустрічі літає Зеленський. Можна зробити припущення, що президент не довіряє своїй команді, а тому намагається особисто контролювати переговорний процес. Така поведінка вкрай дивна, оскільки українську делегацію очолює найбільш довірена особа президента Андрій Єрмак та глава МЗС Андрій Сибіга.

Щодо предмету переговорів про зупинення війни. Одним з ключових пунктів можливої мирної угоди мають стати гарантії безпеки для України. На мою думку, найнадійніші гарантії безпеки – це сильна армія, сучасне озброєння, технологічні дрони, системи ППО, літаки, ракети. Україна має, перш за все, покладатися на себе.

Для розвитку ВПК нам необхідно укласти максимальну кількість прямих інвестиційних договорів стратегічного характеру з міжнародними партнерами. Нам потрібно залучити Норвегію, Данію, Швецію та інших партнерів до спільного виробництва озброєння, щоби згодом вийти на міжнародний рівень.

Попри війну і санкції, вже зараз ми спостерігаємо, як рф виходить на міжнародний ринок зброї. Зокрема, росіяни презентували своє озброєння на військових виставках в Саудівській Аравії. При цьому вони не соромляться розповідати, що їхнє озброєння пройшло випробування у бойових діях. Чому Україна не займається просуванням свого озброєння на міжнародні ринки? Ми повинні це робити для залучення нових інвестицій та масштабування виробництва.

В інтересах самозбереження та зміцнення Україна повинна не чекати від когось гарантій безпеки, а проштовхувати власну оборонну стратегію. Ми можемо не дочекатись вступу до НАТО чи створення армії Євросоюзом. Якщо ми будемо просто чекати, то може не стати ні України, ні НАТО. Київ повинен ініціювати створення безпекових союзів з партнерами.  

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті