Вверх

Пригожин виводить залишки «вагнерівців» з Бахмута

Андрій Миселюк
5 Тра 2023

Наступного ж дня після «святкування Дня побєди 9 травня», 10-го травня, лідер «вагнерівців» Євген Пригожин має намір вивести своїх бійців із Бахмута через відсутність боєприпасів.

Своїм анонсом про відхід із Бахмуту Пригожину вдалося перебити інформаційний шум навколо «атаки українськими дронами на В.В.Путіна у Кремлі».

Тут варто зазначити, що вже не в перший раз Пригожин робить такі голосні епатажні заяви.

Так, три тижні тому він публічно запропонував російській владі оголосити про закінчення так званої «спеціальної військової операції».

«Для влади і для суспільства загалом необхідно поставити якусь жирну крапку в СВО. Ідеальний варіант – це оголосити про закінчення СВО, повідомити всім про те, що Росія досягла тих результатів, які планувала, і в якомусь сенсі ми дійсно їх досягли. Ми перемололи величезну кількість бійців ЗСУ і можемо самі перед собою відзвітувати про те, що завдання СВО виконано. Теоретично Росія цю жирну крапку вже отримала шляхом знищення великої частини активного чоловічого населення України, шляхом залякування іншої її частини, яка втекла в Європу. Росія відрізала Азовське і великий шматок Чорного моря, захопила жирний шматок території України і створила сухопутний коридор до Криму. І тепер залишається лише намертво закріпитися, закогтися на тих територіях, які вже є», порекомендував Кремлеві ватажок «вагнерівців».

Крім того, Пригожин регулярно заявляє про складності з отриманням боєприпасів його приватною військовою компанією (ПВК) «Вагнер». І скаржиться на те, що російські генерали намагаються вбити побільше в’язнів і найманців його ПВК.

Таким чином Пригожин хоче отримати схвалення та ще більшу підтримку Кремля. Так, рівно тиждень тому, у минулу п’ятницю він голосно заявив: «На сьогоднішній день ми приходимо до того, що ПВК “Вагнер” закінчується. І ПВК “Вагнер” через якийсь короткий час перестане існувати».

На репліку про те, що такі заяви деморалізують росіян, ватажок «вагнерівців» відповів, що повторить її знову і вкотре натякнув на нестачу боєприпасів.

І ось сьогодні стало відомо, що Пригожин у листі до керівництва Міноборони РФ вже офіційно заявив, що виведе найманців ПВК «Вагнер» з Бахмута з 10 травня: «Офіційно звертаюсь до начальника Генерального штабу, міністра оборони, верховного головнокомандувача та народу Росії. Заявляю від імені бійців ПВК “Вагнера”, від імені командування ПВК “Вагнер”, що 9 травня на честь свята найманці будуть утримувати позиції, а 10 травня ми змушені передати позиції в населеному пункті Бахмут підрозділам міністерства оборони і вивести залишки ПВК “Вагнер” в тилові табори, щоб зализати рани. Я виводжу підрозділи ПВК “Вагнер”, тому що при відсутності боєприпасів вони приречені на безглузду загибель».

Цей лист Пригожина з’явився одночасно з відео в якому Пригожин показав ряди трупів «вагнерівців» і обматюкав начальника Генштабу ЗС РФ Валерія Герасимова і міністра оборони Росії Сергія Шойгу, звинувачуючи їх у смертях вбитих «вагнерівців».

В українських Збройних силах у відповідь на заяву Пригожина про відхід ПВК «Вагнер» з Бахмута зазначили, що насправді у «вагнерівців» закінчуються не боєприпаси, а бойовики. Тому Пригожин і використовує «епатажні методи», аби привернути до себе увагу.

На інший важливий наслідок оголошення публічних заяв-претензій Пригожина на адресу керівницства російського Мінооборони звернув увагу представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов. Він зазначив, що заяви ватажка ПВК “Вагнер” відображають настрої військово-політичної еліти Росії і демонструють “багато мікротріщин”, які у цій еліті є і які надалі будуть лише розширюватись: «Зрештою, Пригожин говорить не лише від свого імені, а й від імені своїх партнерів і патронів в межах Кремля. І так, настрої серед військово-політичної еліти, серед бізнес-еліти в Росії стають все більш депресивні». 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті