Вверх

Підсумки бойових дій та ситуації на фронті у грудні 2023 року та короткостроковий прогноз на початок 2024.

Олександр Мусієнко
30 Гру 2023

Ситуація на фронті, протягом грудня, істотних змін не зазнала. російські війська за місяць отримали певні тактичні здобутки.

Така умовна стабільність обумовлена ще тим, що ми і не можемо наразі щось глобально змінити та повернути території. Наразі основне завдання полягає у тому, щоб, перебуваючи в обороні, стримувати атаки ворога і завдавати йому якомога більших втрат. Плюс бити по тилах російських військ. І це ми робили, якщо згадати удари по Криму у грудні і не тільки, були інші успішні удари. За таких умов розраховувати на те, що ми будемо звільняти території – складно.

Ворог зруйнував фактично ще одне місто, навіть не захопив, вони просто його знищили своїм шквалом артилерійського вогню, знову застосувавши тактику випаленої землі, як орда. Натомість там є підготовлені нашими військовими рубежі, які ми утримуємо та де посилюємо оборону. Як можна побачити, з того моменту, як міністр оборони РФ Сергій Шойгу “героїчно” звітував президенту РФ Володимиру Путіну про захоплення Мар’їнки, пройшов час, а якогось просування російських військ далі немає.

Очікувано, не маючи якихось інших здобутків на фронті протягом місяця, РФ після цієї події у своїй пропаганді зробила акцент на напрямку Мар’їнки.

На Південному напрямку, зокрема на Запорізькому та Херсонському, ситуація носить комбінований характер.

На Оріхівському та Запорізькому напрямках українські сили мали певні наступальні дії, але наразі час від часу в основному відбивають контратаки ворога і закріплюються на позиціях, які раніше були звільнені нашими силами. Плюс наші військові не забувають про дуже важливий напрямок – лівобережжя Херсонщини, район Кринків. І там тримають плацдарм.

За грудень наші військові мали суттєві здобутки на морі та у повітрі. Це стосується насамперед удару по порту у Феодосії та знищення ВДК Новочеркаськ.

Також за грудень українські повітряні сили знищили пять російських літаків. Зокрема, 22 грудня Сили оборони України відмінусували одразу три російські бомбардувальники Су-34 над Херсонською областю. А згодом ще два – Су-34 та Су-30. Знищення п’яти літаків РФ всього за три дні послабило також здатність російської армії завдавати ударів керованими бомбами. Натомість окупанти розгорнули далекобійну артилерію на східному березі Херсонської області, а це у свою чергу може зіграти Україні на руку. Так нашим військовим буде легше вражати ці ворожі системи дронами та вести контрбатарейну боротьбу.

Такий удар по авіації ворога вплинув на темпи проведення операцій на Херсонщині, вони суттєво знизилися останніми днями. Через неможливість досягти цілей військовим шляхом по звільненню плацдарму Лівобережжя військовим шляхом, ворог вкотре вдався до жортсоких терористичних обстрілів Херсону та Правобережжя.

Тактика ворога зараз говорить про те, що росіяни хотіли би ще цієї зими, особливо на сході, досягти певних територіальних здобутків, хотіли би просунутись. Вочевидь, що до кінця року був план по захопленню всієї Донецької області, він не вдався.

До весни на лінії фронту російські окупанти особливо зосередяться в атаках на сході України і до цього “додасться південь”. Очевидно, що зараз зростають певні такі наступальні дії ворога на Оріхівському і Запорізькому напрямку, наші сили там стримують. Але, я допускаю, що протягом зими і навіть початку весни, російські війська, скажімо так, можуть просунутись на фронті та отримати певні тактичні незначні здобутки, які не призведуть до оперативно-стратегічних проривів. Тобто, якогось значного руху прориву в них не буде. Тому що українські сили впевнено тримають лінію оборони, незважаючи навіть, якщо доводиться десь відійти, здійснити тактичний відступ. Ситуація під контролем.

Після того, коли нашим силам вдасться відбити зараз ці атаки на сході, українські війська будуть перебувати в активній обороні, як вони зараз є. Мета буде стояти – максимально зменшувати наступальний потенціал ворога, збільшуючи його втрати в живій силі, техниці, силах та засобах. А далі, я не виключаю, що можуть бути певні зустрічні контратаки і бої, які вже можуть призвести до успіху українських військ. Крім того, залишається певна інтрига на майбутнє щодо плацдарму на лівобережжі Херсонщини в Кринках. Не виключено, що там можливе пожвавлення з нашого боку наступальних дій.

Нинішня ситуація на лінії фронту складна, але немає жодних підстав для фатальних настроїв та прогнозів.

Україна зберегла свою державність, суверенність, незалежність. Росія не досягла стратегічних цілей і немає станом на зараз можливості їх досягти. Так, ми не виграли ще – це теж треба визнавати. Так, у нас є частина територій, яка поки ще окупована російськими військами. Але це теж не є перемога Росії. Більше того, оцінюючи ситуацію, яка зараз є на фронті, я не бачу жодних приводів для якихось фатальних та апокаліптичних настроїв чи прогнозів. Ситуація не проста, але атаки ворога відбиваються. І в принципі, сказати, про те, що ворог може активно просунутись, неможливо. Якісь тактичні здобутки вони можуть отримати, але, здобути якісь значні просування, абсолютно ні.

Уніан

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті