НАТО боїться війни з росією
Україні варто перестати сподіватись на військовий союз з НАТО для спільного протистояння російській агресії. Альянс воліє стояти в стороні, і його позиція залишиться незмінною за будь-яких обставин.
НАТО буде робити все можливе і неможливе, щоб відтягнути час прямого зіткнення з росією. Це аксіома, яку Київ повинен зрозуміти. Тож Україні варто відходити від концепції погодження дозволів на проведення операцій проти росії.
З огляду на нерішучість НАТО в кремля є «вікно можливостей», щоб на практиці перевірити задекларовану єдність західних країн. Цілком ймовірно, що рано чи пізно росія відправить, скажімо, 20-тисячне угруповання військ в Сувальський коридор, щоб перевірити, чи застосує Альянс 5-ту статтю про колективну безпеку. Таким чином, кремль може спробувати «обнулити» НАТО, щоб довести собі і світу неефективність блоку.
Позаяк щонайменше до завершення президентської каденції Дональда Трампа двері Альянсу для України будуть закриті, нам необхідно шукати альтернативні варіанти. Їх може бути кілька.
Перш за все, Україні потрібно планувати з Європою спільні навчання, військові операції та оборонний бюджет. Це посилить співпрацю, сприятиме обміну досвідом та покращить фінансові можливості для зміцнення обороноздатності.
Також офіційному Києву варто задуматися над створенням безпекового блоку разом з Великобританією, Туреччиною та країнами, яким може загрожувати російська агресія. Такий блок може слугувати буфером для Альянсу у випадку нападу рф. Водночас створення відповідного військового блоку дозволить Україні вийти не з пустими руками із безрезультативних перемовин щодо членства в НАТО.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає