Вверх

На Харківщині росія влаштувала провокацію для інформаційної атаки на світ

Олександр Коваленко
22 Тра 2024

На Харківщині не відбулося нічого неочікуваного. Останні 2-3 місяці були сотні попереджень, що є загроза диверсійно-терористичної діяльності росії у прикордонній смузі Харківської області. Про це постійно говорили і наводилися приклади, чому є така загроза. Першим натяком на підготовку наступу було формування росіянами групи військ «Північ». При цьому деякі західні медіа перебільшували чисельність цієї групи військ, повідомляючи, що рф нібито готує 50-ти тисячне угруповання для наступу на Харків.

Що ж ми побачили в реальності? У сірій зоні, де не було ліній оборони і прикордонники разом з ТРО не мали можливостей тримати оборону, росіяни просувалися досить швидко. Однак, коли росіяни підійшли до перших українських рубежів і позицій, ЗСУ задіяли резерви, а процес прикриття кордону перейшов у загально-військову оборону операцію, – їхній наступ відчутно уповільнився. До слова, зміна командувача Оперативно-тактичного угруповання військ «Харків» відбулася планово, оскільки змінився характер операції, а не через провали української оборони.

Наразі наступ росіян на Харків триває другий тиждень. Харків не оточений і не захоплений, у місті не відбуваються бої. Більше того, ворог вирішив наступати не по трасі Е-105, яка веде до Харкова, і навіть не через Козачу Лопань. Натомість росіяни пішли через сіру зону в напрямках на Липці та Вовчанськ, де найнижча густота населення і майже не було ліній оборони.

Чому рф вирішила наступати шляхом найменшого спротиву? Щоби продемонструвати, що здатна захоплювати нові території. Росіяни імітують великий наступ, прекрасно розуміючи, що не спроможні створити загрозу захоплення Харкова. Зараз вони відчувають серйозну проблему з ресурсом для продовження цієї операції. Їм не вистачає бронетехніки та особового складу. При цьому у них достатньо артилерії для інтенсивних обстрілів населених пунктів. Для продовження операції на Харківщині росія змушена буде послаблювати наступ на Куп’янському, Лиманському або Краматорському напрямку.

Висновок з російської операції на Харківщині простий і очевидний. У росіян немає в планах захоплення Харкова і Харківської області. Їхня операція навіть не спрямована на відволікання українських ресурсів з інших напрямків, оскільки вони прекрасно розуміли, що Україна зосередила на Харківщині достатньо резервів, щоби протидіяти їхньому наступу. Мета російського наступу на Харківщині – примус до миру через демонстрацію, що рф може наступати, відкривати нові фронти та погрожувати новими вторгненнями в Сумську, Чернігівську, Київську області.

Власне, тому володимир путін і заговорив про мирний план Китаю. Кремль намагається зімітувати велику загрозу та продемонструвати нібито нездатність ЗСУ стримувати російський наступ, щоби переконати міжнародних партнерів України у необхідності брати до уваги не лише формулу миру Володимира Зеленського, але й китайський мирний план.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті