Вверх

Мобілізація у 500 тисяч: військовий експерт розповів, що це для української армії

Олександр Мусієнко
21 Гру 2023

Військовий експерт Олександр Мусієнко розповів, що для української армії може означати обсяг мобілізації у 500 тисяч осіб. Про це він сказав в ефірі телемарафону, відповідаючи на запитання щодо того, чим для української армії є обсяг мобілізації у 500 тисяч осіб.

Мусієнко зауважив, що в питанні мобілізації військове керівництво завжди виходить з точки зору планування та проведення тих чи інших операцій, і відповідно – особового складу, який їм потрібен для тих чи інших видів дій.

“З того, що сказав президент України як Верховний Головнокомандувач під час прес-конференції, зрозуміло, що потрібно для ведення оборонних дій, а так само для можливого проведення наступальних дій на певних ділянках. Але наскільки зрозуміло – не до кінця з’ясоване питання з ротацією, тобто з демобілізацією тих, хто вже тривалий час перебуває на фронті”, – сказав він.

Виходячи із заяви Зеленського, додав Мусієнко, він чекає на подання від Генерального штабу, Головнокомандувача щодо того, яка саме доцільність цієї мобілізації, для яких дій, в які терміни, і так далі.

“Тобто чіткий детальний задум з метою застосування тих військ. Ну, і питання демобілізації – те, що стосується вочевидь і законодавчих змін. На сьогоднішній день це ті питання, які є. Тому що, як слушно ще зазначив глава держави, – це ще й питання економічне. Це питання видатків – понад 500 мільярдів, які так само треба дати. Тому, звичайно, що до цього питання підходять максимально зважено”, – зауважив експерт.

Крім того, підкреслив він, необхідна і процедура вдосконалення форми мобілізації, щоб не відбувалося “негативних випадків”.

“Що стосується питань узагалі удосконалення мобілізації, я думаю, що форми так само зараз пропонуються поступово. І Міністерством оборони. Щодо рекрутингу і не лише. Тобто тут теж є певні пропозиції. Є думки про те, щоб одразу можна було фактично і мобілізовуватися напряму в певні бригади”, – сказав Мусієнко.

Уніан

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті