Вверх

Готуються до боїв у Криму: росіяни окопуються на перешийку і створюють нову ПВК “Конвой” (фото)

Дмитро Снєгирьов
28 Бер 2023

За участь у боях – землі в Криму та Абхазії: голова окупаційної адміністрації Сергій Аксьонов заявив про створення нової ПВК “Конвой”. Угрупування базуватиметься виключно на території анексованого півострова, а до воєнних дій планують активно залучати місцеве населення. Крім того, тривають активні фортифікаційні роботи поблизу адмінкордонів із материковим півднем України.

Окупанти розширюють мережу траншей та окопів на півночі Криму – біля перешийків та вздовж ключових трас. Зокрема, нові фортифікації зафіксовані у районі між тимчасово окупованими Армянськом і Красноперекопськом. Відповідні супутникові знімки, датовані 27 березня 2023 року, оприлюднив у Твітері OSINT-аналітик, співробітник відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва (AEI) Бреді Афрік.

“Російські війська в окупованому Криму риють нові траншеї вздовж доріг, що ведуть на півострів”, – зазначив він.

Раніше експерти припускали, що фортифікаційні роботи противника на території півострова можуть бути пов’язані з банальним “дерибаном” бюджетних коштів. Проте є й інші фактори, що свідчать: росіяни дійсно готуються до можливих бойових дій безпосередньо на території Криму. Зокрема, про це говорить створення гауляйтером Аксьоновим нової приватної військової компанії за прикладом сумнозвісного “Вагнера” – ПВК “Конвой”.

Які завдання чи функції виконуватиме, за задумом окупаційного командування, нове воєнізоване формування?

На мою думку, яку я висловив у коментарі для “Суспільне Крим”, біля витоків нової ПВК стоять люди Євгена Пригожина, а саме – Костянтин Пікалов із позивним “Мазай”, який раніше був найманцем у “Вагнері” й відомий своїм жорстоким ставленням до “підлеглих”. У першу чергу, “кухаря путіна” цікавить кримська земля, відтак він уклав певну угоду з Аксьоновим. Йдеться, зокрема, про залучення кримчан до бойових дій в Україні, оскільки створення нових підрозділів з “зеків” свідчить про кадровий голод і дефіцит людського ресурсу у ПВК “Вагнер”.

При цьому нова ПВК “Конвой”, згідно з задумом Аксьонова та Пригожина, повинна діяти виключно на території півострова, хоча бойовиків можуть залучати також до боїв на Херсонщині й Запоріжжі.

Сама структура нової ПВК свідчить про те, що росіяни всерйоз розглядають можливість боїв на території АР Крим. Окрім регулярних військ країни-окупанта, вони намагаються залучити максимум людей, які будуть зі зброєю в руках захищати російські інтереси на півострові. Показовим є ще те, що там готуються два снайперські відділи. Створення нової ПВК, яка підпорядковуватиметься місцевим колаборантам – це така собі гвардія зрадників, що виконуватиме специфічні функції: “віджим” території, репресії тощо. Нова ПВК виконуватиме також функції рейдерських захоплень на окупованому півострові. Так рф намагається завуалювати чергові мобілізаційні заходи, які відбуваються на території окупованого Криму з початку повномасштабного вторгнення.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті