Чому Росія вже не зможе наступати в Україні
Відповідь на це питання надає авторитетний Інститут вивчення війни (ISW).
У звіті за 28 серпні ISW зазначає, що відновлювати покладені на піхоту широкомасштабні наступальні операції росіянам «майже напевно» не вдасться тому, що необхідних резервів піхоти у них немає у наявності.
У той же час, вказано у звіті, для вирішення поточних завдань на полі бою російське військове командування продовжує широко використовувати відносно елітні російські повітряно-десантні війська. Відбувається латеральна передислокація – ці підрозділи перекидаються з інших місць для захисту вразливих та критично важливих позицій від українських наступів.
Тобто, найвище російське військове командування продовжує послідовно покладатися на формування ПДВ як на наступальні, так і на оборонні сили. Що призвело до деградації цих сил. І у свою чергу послабило здатність Росії підтримувати складні оборонні операції. А також зірвало наміри відновити широкомасштабні наступальні операції в Україні, які переважно покладалися на цю відносно елітну піхоту, пише ISW.
Однак тут є ще один важливий момент, про який Інститут вивчення війни не згадує. А саме – намагання керівників міноборони рф «по повній» продовжити використовувати відносно елітні десантні підрозділи можуть призвести до нових конфліктів цих керівників із керівництвом російських десантників.
Раніше ці конфлікти вже виникали. Призначений у червні минулого року командувачем ПДВ Росії уродженець Донбасу генерал-полковник Міхаїл Теплинський втратив свою посаду практично відразу після призначення у січні цього року голови Генштабу РФ Валерія Герасимова керівником групи російських військ в Україні. Як повідомляли російські військові телеграм-канали, причиною відставки Теплінського стала його сварка з Герасимовим.
Конфлікт почався на нараді, якою керував Герасимов. Теплінський чинив опір бажанням Герасимова використовувати сили ВДВ для підтримки російських наступальних операцій на Донбасі. Оскільки саме при першому командуванні Герасимова діями російських військ в Україні в 2022 році за півроку елітні повітряно-десантні війська Росії (76-та дивізія, 98-ма, 106-та) майже наполовину були вибиті.
Станом на сьогодні підоснова конфлікту між Герасимовим і керівництвом російських десантних військ не зникла, і тут можливі нові гострі конфлікти. (По гостроті їх цілком можна порівняти із конфліктом між керівництвом Міноборони РФ і покійним керівником ПВК «Вагнер» Пригожиним). Їхню вірогідність доводять два факти.
По-перше, за півмісяця після заколоту Пригожина із вимогами відставки міністра оборони РФ Шойгу та Герасимова у ЗМІ з’явилась інформація (яка згодом виявилась не правдивою) про те, що «оскаженілий Путін звільнив із посади командувача російськими військами в Україні Герасимова» і призначив замість нього Теплинського.
А за тиждень після цього, у середині минулого місяця, російські десантники звернулися до глави міноборони РФ Сергія Шойгу на захист свого командувача Михайла Теплинського на тлі масових звільнень інших керівників десантників. Так, Шойгу за місяць усунув з посади командира 106 повітрянодесантної дивізії ПДВ генерала Володимира Селіверстова, дивізія якого з січня воювала в районі Бахмута, а також командира 7 десантно-штурмової дивізії генерала Олександра Корнєва.
Військослужбовці саме цієї 7 десантно-штурмової дивізії пригрозили залишенням позицій на фронті, якщо спробують відсторонити й Теплинського.
Про це йшлося в аудіозверненні російських десатників, яке опублікував російський Telegram-канал “Московская прачечная”.
«Ми, десантники, попереджаємо, що ми не потерпимо подібних дій щодо генерала Теплинського. А у разі найменшої загрози його життю та свободі, ми станемо стіною на захист честі та гідності нашого командувача. Ми налаштовані дуже рішуче. Аж до того, що знімемося з позицій і підемо на виручку нашому Баті. Ви, ті, що сидять у кабінетах! Десант своїх не кидає! Не робіть фатальних помилок», – зазначили російські десантніки.
Таким чином, на сьогодні так само як і у випадку із бунтом «Вагнера» проти керівництва російського Міноборони можемо говорити про можливість нового протистояння окремо взятого «цеху» російського угруповання в Україні з керівниками російського Міноборони.
Виходячи з того, що практика використання «по повній» вже умовно елітних десантників як звичайної піхоти Герасимовим продовжується. А з іншого боку – є позиція Теплинського щодо захисту своїх «підопічних». Плюс готовність останніх діяти для захисту свого «баті».
Будемо сподіватися, що вже незабаром з’явиться той сірник, який яскраво запалить цей конфлікт у стані ворога. Що нанесе новий великий удар по позиціях російській армії в Україні. Й сильно зменшить не те, що її можливості ефективно діяти у наступі, а й взагалі підштовхне її до виходу ворога з території нашої країни.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає