Вверх

Назад у темряву: як уникнути стресу через відключення світла

Олександр Колесніков
23 Тра 2024

Світло «по графіку» знову повернулось в наше життя. За прогнозами енергетиків, відключення електроенергії можуть стати звичними на досить довгий період часу. Сподіваємось вони будуть принаймні не довгими. Фахівці роблять все можливе, щоб світло було в усіх домівках, наше ж завдання не панікувати і підлаштувати свій побут до нових умов.  Як безболісно пережити відключення електроенергії та допомогти тим, для кого ця ситуація критична – давайте розберемося у матеріалі.  

Харчування в екстремальних умовах

Щоб не сидіти голодним та не “переводити” дарма продукти завчасно плануйте своє меню з урахуванням можливих відключень.

Продумуйте свої покупки так, щоб холодильник не був забитий “швидкопортом”. Купуйте такі продукти порційно на один раз. А вдома старайтесь мати запас їжі довготривалого зберігання та тієї, яку можна швидко приготувати в “польових умовах”. Коли немає світла намагайтесь якомога рідше і на якомога менший час відкривати холодильник. Він здатен утримати температуру, при якій продукти залишаться придатними для вживання протягом 4 годин.

А от морозильну камеру краще “набивати” по максимуму. Чим більше в ній заморожених продуктів тим довше вона триматиме холод. Заморозьте додаткові контейнери води, якщо є пусте місце. Повна морозилка здатна “протягнути” без світла 48 годин.

Якщо не маєте газу, придумайте альтернативні способом підігріву їжі – скажімо, туристичні пальники, портативні газові плитки. Але тут головне не забувайте про техніку безпеки.

Тримайте під рукою посуд, в якому свіжоприготовлену їжу можна зберегти теплою – термоси, термоконтейнери. В нагоді може стати і мультиварка.

В приватних будинках безцінною річчю залишаються старі-добрі  пічки на дровах і мангали. Шашлики, лаваші, овочі гриль  можуть урізноманітнити ваше меню і навіть стати гарно проведеним дозвіллям,  якщо підійти до їх приготування з позитивним настроєм.

Не забувайте завжди мати запас питної та технічної води.

Обов’язково  дізнайтесь, де можна взяти воду, якщо централізованої не буде певний час. Перевірте чи працюють найближчі бювети або в якому стані колодязі, якщо вони є поряд.

Завчасне планування як себе прогодувати у випадку відсутності світла допоможе уникнути стресу.

Зв’язок зі світом

Досвід “темної осені” 22 року підказує, що якщо довго немає світла, то зникнути врешті може і мобільний зв’язок. Тож до такої ситуації потрібно бути морально готовим і не панікувати. Дізнайтесь адреси найближчих пунктів Незламності, кафе та магазинів, які мають автономні генератори, щоб у випадку довгих відключень мати змогу зарядити свої гаджети та звязатися з близькими. У Мінцифри радять завантажити Мапу Незламності у «Дії», щоб вона завжди була під рукою.

Знайдіть своє радіо на батарейках або ж купіть нове, якщо не зробили цього минулого разу. Воно допоможе принаймні знати новини. Подбайте про запас батарейок.

Це все потрібно на “крайній випадок”, якого надіємось не буде.

А от відключення на кілька годин цілком імовірно чекають нас ще певний час. Тож  генератори, акумулятори, сонячні батареї знову стануть актуальними.  Втім, якщо їх не маєте, безстресово пережити графіки допоможе знову ж таки грамотне  планування.

Не забувайте вчасно заряджати телефони, планшети, ноутбуки і звичайно ж повербанки. Є сенс купити сім-карти різних операторів, щоб мати змогу переходити на іншу, якщо на вашій мережа недоступна.  Подбайте, аби рахунок мобільного був завчасно поповнений.

Дізнайтесь чи ваш інтернет-провайдер використовує технології xPon. Якщо так, то за допомогою простеньких конекторів можна підключати роутер до повербанків і мати Інтернет без світла.

Комфорт у “темряві”

Підготуйте своє помешкання, щоб воно було максимально пристосованим до відсутності світла. Світлодіодними гірляндами в кімнатах можна, наприклад, позначити  меблі та сходи. А стрічка, що  світиться в темряві, допоможе позначити   небезпечні місця, за які можна перечепитися. Звільніть  підлогу від зайвих речей, аби не спіткнутися в темряві.

Продумуйте своє дозвілля.  Сплануйте роботу, яку можна зробити без світла – поприбирайте, перекладіть гардероб, розберіть ящики зі старими речами, знайдіть чим корисним можете себе зайняти, якщо не можете без діла. Або ж відпочиньте, сходіть на пікнік чи прогулянку, якщо погода дозволяє –  скачайте фільми, які хочете подивитися, дістаньте настільні ігри, в які можна пограти  з друзями.

Турбуйтесь про тих, кому гірше

Низький заряд телефона іноді може стати навіть в нагоді, адже з’являється час вийти з онлайну і поговорити “вживу” з тими, хто поряд. Використайте цю раптову можливість  для близьких, запросіть старих друзів, познайомтесь з сусідами. Можливо поруч з вами живуть люди, для яких відключення світла  дійсно проблема. Подумайте про бабусь і дідусів, які  бояться виходити на вулицю, бо ліфт може стати в будь-який момент.

Розпитайте одиноких літніх людей, які живуть по сусідству, чи не потрібна їм якась допомога, наприклад,  купити продукти чи набрати води. Підтримуйте тих, кому гірше ніж вам, і добру страву зробити, і час використаєте з користю і менше стресуватимете через речі, які ви не можете змінити.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті