Вверх

Відповідаючи на заклик Президента до обговорення Української доктрини

Матвієнко Костянтин
4 Лип 2023

Виступаючи у Верховній Раді в День Конституції, Володимир Зеленський закликав провести широке обговорення доктрини повоєнного розвитку України. Він назвав п’ять розділів, з яких має складатися таке бачення – образ майбутнього:

  1. Філософія перемоги;
  2. Українська безпека;
  3. Політика героїв;
  4. Політика справедливості;
  5. Трансформація за 10 років.

Кожний з пунктів цієї програми гідний окремого допису, тому наразі розглянемо перший.
Перемога, на слушну думку Президента, має передбачати: “Звільнення від російської окупації всієї території України. Повернення в Україну всіх наших людей, які були захоплені в полон, або силою депортовані. Відновлення суверенітету в межах міжнародно визнаних кордонів без будь-яких обмежень суверенних прав України.
[практично повторення п.1 Україна сама обиратиме альянси для себе та своє майбутнє – очевидно, в Європейському Союзі, очевидно в НАТО”. (Орфографію і пунктуацію збережено за подачею на сайті Офісу Президента).

Вочевидь ця “філософія” потребує доповнення щонайменше двома пунктами:

  1. Покарання військових злочинців Міжнародним трибуналом за прецедентом Нюрнбергзського. Встановлення ним фактів геноциду українців.
  2. Цілковита компенсація російською федерацією чи/та державами – її правонаступниками, що виникнуть на постросійському просторі, всіх матеріальних і моральних збитків, зааданих російськими агресорами. Задля цього збитки слід класифікувати та почати ведення їхнього реєстру: збитки, завдані людям, домогосподарствам, громадам, екосистемам, закладам культури, освіти, охорони здоров’я, підприємствам, угіддям, пам’яткам, культури, архітектури, археології природи, релігійним і громадським організаціям,.. державі загалом. Також слід передбачити компенсацію за рахунок агресора видатків міжнародних організацій та держав, спрямованих на допомогу Україні в ході війни.

Зрозуміло, що це трильйонні обсяги, виплати яких можуть розтягтися на добру сотню років, тому слід передбачити передання у концесію Україні та її союзникам сільгоспземель, родовищ, лісів, водних ресурсів і підприємств на території нинішньої росії. Також підлягають безумовному поверненню усі культурні та інші цінності, вивезені з території України до росії та Білорусі, починаючи з 1700 року, а також ікона Божої Матері Вишгородської, Остромирове Євангіліє та інші раритети часів Руси.

Філософія перемоги має передбачити зону безреки для України та Європи по лінії Архангельськ – Казань, на Захід від якої буде заборонено розміщувати будь-які озброєння, окрім необхідних для поліції. За умови, якщо Казахстан, Монголія, Японія та США оголосять про потребу в зонах безпеки для них, слід передбачити таку можливість…

PS.
Українська доктрина за стилістикою тексту і його подачі трохи нагадує виборчу програму. Для цього жанру фантазії не заборонені.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті