Вверх

В умовах війни без обмеження демократії неможливо

Андрій Городницький
29 Січ 2024

У Верховній Раді існують проблеми з наповненням депутатського корпусу. Значний відсоток депутатів справді хоче покинути стіни парламенту. Якщо депутат – мажоритарник, є проблема, як замінити його. Щодо списочників, то, наскільки мені відомо, у «Слузі народу» зараз відбувається посилений підбір кандидатів, які могли б зайти у Верховну Раду. Щоби уникнути парламентської кризи, «слуги» працюють над наповненням депутатського корпусу.

Позаяк виборчий список затверджений у 2019 році, мені невідомо, в який спосіб правляча фракція буде заводити у свої ряди нових людей. Однак достовірно відомо, що робота над цим ведеться.

У контексті триваючої війни з росією ми не можемо заперечувати той факт, що військовий стан зобов’язує обмежувати деякі права людей, зокрема й конституційні права.

Звісно, це не означає, що Україна має чи може перетворитися у тоталітарну державу. Ментальність українців не допустить таких перетворень. Ми бачимо, як суспільство реагує на корупційні скандали. Завдяки розголосу було звільнено міністра оборони Олексія Резнікова та покращилася ситуація з закупками у Міністерстві оборони. Якби не працювали демократичні інструменти і країна жила в умовах закритого інформаційного простору, через якийсь час ми, ймовірно, прийшли би до суттєво гіршої ситуації, з якої було б значно важче вибратися.   

Разом з тим, мусимо визнати, що в умовах війни не обійтися без обмеження прав людей. Під час війни потрібна авторитарна форма правління під керівництвом компетентних лідерів. Інколи без неї просто неможливо справитися із зовнішніми загрозами.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті