Вверх

В Україні потрібно створювати уряд національної єдності

Матвієнко Костянтин
19 Бер 2024

На третьому році війни українська влада зіткнулася із серйозною кадровою кризою та кризою політичного управління. У Верховній Раді 17 «слуг народу» написали заяви про складання депутатських повноважень, демонструючи таким чином байдужість до своїх обов’язків. Фракція «Слуги народу» переповнена некомпетентними людьми. Офіс президента продемонстрував повну бездарність у питаннях політичного менеджменту.

Де-факто монобільшість у ВРУ розсипалася. Владі немає на кого спертись в парламенті. Як варіант виходу із кризової ситуації, звучать пропозиції провести вибори під час війни. Однак легітимність парламенту, обраного під час воєнного стану, в очах українського народу буде нульовою. Як наслідок, криза державності посилиться, українські політичні інституції почнуть розповзатися.

Вибори недоречні ще й з точки зору придуманого мною жартівливого закону про невідворотність української політичної деградації, який полягає в тому, що кожна наступна ітерація влади гірша за моральними, кадровими, професійними якостями за попередню. Тобто із закону слідує, що наступний парламент буде менш професійним, ніж чинний.

Саме тому розумною альтернативою виборам може стати формування уряду національної єдності та нової парламентської коаліції, до якої ввійдуть окремі компетентні депутати зі «Слуги народу», професійні команди Юлії Тимошенко і Петра Порошенка, адекватні залишки «Голосу» та представники команди Дмитра Разумкова, який володіє інституційною пам’яттю та розуміє, як має працювати державна машина.

Переконаний, що у діючому парламенті ще можна сформувати коаліцію народної довіри, яка підготує урядову програму, підпише коаліційну угоду та сформулює візію політичного майбутнього України.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті