Вверх

Усі вчинки Залужного оцінюють через призму політики

Олександр Антонюк
7 Лют 2024

Станом на сьогодні доводиться констатували, що з Валерія Залужного зробили політика. При цьому не зрозуміло, чи погоджувався він сам на таку роль. Наразі будь-яка дія і вчинок Головнокомандувача ЗСУ оцінюється через призму політики. Мовчання Залужного – політика. Його висловлювання – політика. Опублікована фотографія без підпису – також політика.

Час покаже, чи піде Залужний у політику. Але у цьому контексті хотілось би застерегти Головнокомандувача від експлуатації у політичних цілях свого іміджу, заробленого на війні. Зараз Залужний уособлює собою символ. Однак в умовах війни імідж і символ ключових діячів країни – це не власність конкретної людини. Символ Зеленського, як і Залужного, вже не належить їм. Це заслуга всієї України. Всі, хто сьогодні є уособленням символу, повинні усвідомлювати та пам’ятати, що символ є також історичним надбанням для майбутніх поколінь. Це надзвичайно важлива і водночас важка місія!

Коли ми говоримо про українську незламність, не можна забувати, що, крім генералітету, є прості солдати в окопах. Так вийшло, що перемоги ми віддаємо конкретним символам. Але варто пам’ятати, що будь-яка перемога – це заслуга не лише окремих людей, які стали символами.

Щодо потенційної відставки Залужного вважаю, що рано чи пізно кадрові перестановки відбудуться. Рішення про звільнення Головнокомандувача ЗСУ, швидше за все, буде ухвалене. На жаль, політичної складової у цьому питанні не уникнути.

Медійне протистояння військового і політичного керівництва вже зараз перейшло у політичну площину. Нам би цього не хотілося, але воно реально розколює суспільство. До того ж, розколу сприяють опозиційні сили, які підливають паливо у полум’я.

Українське суспільство фактично входить у ситуацію внутрішніх протистоянь між військовими, цивільними, політиками, як це було після 2014 року, коли стабілізувався фронт. Для уникнення можливих негативних наслідків всім нам важливо сконцентруватися на військових планах на 2024 і 2025 роки, а не на внутрішніх протиріччях.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті