Вверх

Європа матиме визначальний вплив на безпеку України

Ігор Чаленко
4 Лип 2024

На тлі виборів та внутрішньої нестабільності США не готові посилювати допомогу Україні та підвищувати ставки у протистоянні з росією. З огляду на це, важливо розуміти, чи готова Європа до більш рішучих кроків у підтримці України.

З певною обережністю можна сказати, що Європа готова брати на себе відповідальність та мати визначальний вплив на забезпечення миру і безпеки в Україні. Про це, зокрема, йдеться у безпекових зобов’язаннях, які підписали Україна і ЄС.

Звісно, безпекова угода з Євросоюзом – це, перш за все, декларативні домовленості. Але що зробила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, погодивши цю угоду? Вона фактично відкрила серед країн-членів ЄС дискусію про необхідність європейських держав відігравати ключову роль у гарантуванні безпеки для України.

До слова, безпекова угода між Україною та Євросоюзом – безстрокова, тоді як з окремими країнами офіційний Київ підписує угоди терміном на 10 років. Єдине, що домовленості з ЄС будуть переглядатися раз на 10 років.  

Як ми бачимо, вже сьогодні Європа задекларувала готовність брати на себе основний тягар підтримки України. Це позитивний сигнал, зважаючи на невизначеність зі Штатами. Для прикладу, на президентських дебатах Дональд Трамп знову дорікнув Джо Байдену, що для нього Україна важливіша за внутрішньо-американські проблеми.

На тлі не надто позитивних новин зі США Україна повинна вхопитися та максимально ефективно використати можливість посилення співпраці з Європою у безпековій сфері, щоби гарантувати собі у майбутньому мир та безпеку.   

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті