Україна в НАТО, але без Криму – ще один сценарій для України
«Днями Генрі Кіссінджер, колишній держсекретар США, дав інтерв’ю журналу The Economist, в якому озвучив думку, що війна в Україні може завершитись поверненням до кордонів 24 лютого 2022 року, тобто без Криму, Луганської та Донецької областей. Коли людина такого рівня щось говорить – це не просто так. Незважаючи на те, що Кісінджеру днями виповниться 100 років, він досі має значну підтримку і вплив в американському суспільстві. Він говорить такі речі, це зокрема для того, щоб оцінити громадську думку», – таку тезу озвучив у програмі ЦГА «Вежа» політолог, керівник Українського Центру суспільного розвитку політико-правових програм, кандидат політичних наук, Ігор Рейтерович.
«Він хоче подивитись, як на це реагуватимуть люди, у тому числі Україна. Тобто один із можливих сценаріїв завершення війни – Україна вступає в НАТО і отримує гарантії п’ятої статті, але це буде без Криму, Донецька і Луганська. У нас ця думка поки що не отримала широкого розповсюдження, тому що наші політики, експерти та лідери думок її не підхопили. А от на Заході до експертів реально прислуховуються, і якщо Кіссінджер робить таку заяву, значить реально є такий план, як мінімум у певної частини політиків. Вони зараз просто чекатимуть і спостерігатимуть. Карти на столі, нам запропонували варіант. А от чи будуть нас до нього підштовхувати – інше питання», – констатує Ігор Рейтерович.
«Якщо цю думку розкачати, правильно подати в маси і потім влаштувати опитування, запропонувати громадянам такий варіант, ми можемо отримати цифри, які багатьох з нас здивують або навіть шокують. І це проблема. Якщо значна частина українського суспільства вирішить, що наші військові не повинні втрачати життя заради якихось територій, які нам не потрібні або були окуповані впродовж 9 років і нас там не чекають. І на це треба реагувати зараз, тому мене дивує тиша з боку наших офіційних органів», – продовжив думку політолог.
Ігор Рейтерович впевнений, що план Кіссінджера містить у собі небезпечне зерно, зокрема і для НАТО, оскільки такий варіант розвитку подій не вирішує проблему агресивної росії. Він перетворює Україну на такий собі буфер. У цьому питанні всі експерти програми підтримали думку, що цей сценарій набагато небезпечніший, аніж варіанти, запропоновані іншими сторонами.
«Тут дуже небезпечна обгортка, такий собі бонус для України – ви ж хотіли у НАТО? Ось, будь ласка, але є нюанс. І ось тут на думку спадають заяви, які звучали буквально кілька тижнів тому, про те, що ми виходимо до автономних кордонів республіки Крим, а далі починається політико-дипломатичний процес. Тільки подумайте, як заява Кіссінджера збіглась із попередніми заявами української сторони. Тобто Україні можуть запропонувати такий сценарій», – додав військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
Валерій Клочок пригадав цитату Олексія Данілова, яка також прозвучала нещодавно, але не була підхоплена у ЗМІ, про те, що Україна буде повертати території військовим і дипломатичним шляхом. У свою чергу політолог Андрій Миселюк додав, що це підтверджує позицію Заходу, які постійно повторюють, що війна закінчиться перемовинами, а їхнє завдання зробити так, щоб Україна увійшла у ці перемовини із сильною позицією.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає