росія провокує НАТО на конфлікт, але не готова до прямого зіткнення з ним
Як тільки рф зрозуміла, що справитися з Україною швидко не вийде, вона почала провокувати і випробувати різні методи впливу на країни НАТО. Росіяни постійно «нащупують» межі дозволеного.
Дрони-камікадзе неодноразово залітали у повітряний простір Румунії перед атакою на українські міста Ізмаїл і Рені. У румунів була можливість збити дрони, але вони цього не зробили.
Також росіяни регулярно влаштовували провокації у Балтійському морі. Ще до повномасштабного вторгнення в Україну розвідувально-диверсійна група російських десантників висаджувалася на острови Швеції. Гучною була історія з атомним підводним човном «Лошарик» (АС-12). Це унікальний підводний човен, який нібито був призначений для наукових досліджень, але насправді росіяни використовували його у диверсійних операціях для перерізання каналів зв’язку на дні морів і океанів. На щастя, провокації закінчилися невдало для човна і більшість його екіпажу загинула.
З останніх провокацій – придушення у Польщі GPS-сигналу за допомогою комплексів РЕБ. Росіяни можуть пояснити, що, мовляв, випадково увімкнули не в той бік РЕБ. Але, звісно, це також випробування меж дозволеного. Ми побачили, що в цьому випадку країни НАТО навіть не задіяли 4 статтю про підвищення безпекових норм.
Росія регулярно провокує НАТО на конфлікт. Однак війна рф з Альянсом можлива хіба що гібридна. Відкрите вторгнення росії в одну з країн НАТО стане кінцем путінського режиму.
Звісно, у випадку вторгнення в Естонію, Литву чи Латвію у росії буде перевага за рахунок ефекту неочікуваності. Хоча навіть в країнах Балтії росіянам буде непросто просуватися через велику кількість маленьких міст, не кажучи вже про Польщу, яка має що протиставити росіянам.
Попри забюрократизованість та інертність, НАТО все ж задіє 5 статтю. Скажімо, через тиждень після вторгнення в одну з країн Альянсу, НАТО розпочне контрнаступальну операцію. За цей час росія не встигне закріпитися і збудувати лінії оборони на захоплених територіях.
Ми бачили, як росія змушена була відступати з-під Києва, Харкова та інших українських міст, маючи кількісну, технічну і технологічну перевагу. У випадку війни з НАТО технічна і технологічна перевага буде не на користь рф. А тому немає підстав вважати, що росіяни зможуть витягнути війну з НАТО.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає