Вверх

Ігри з легітимністю президента вкрай небезпечні для України

Олег Лісний
13 Бер 2024

З темою легітимності президента Володимира Зеленського після 20 травня заграють не лише росіяни. Ми вже бачимо, як всередині України окремі політичні сили починають потихеньку розгойдувати цю тему, заявляючи про необхідність проведення виборів.

На тлі непростої ситуації в тилу і на фронті зараз недопустимо припідносити ворогу «подарунки» у вигляді дискусій навколо легітимності президента. Ми прекрасно знаємо, як росіяни вміють підхоплювати і розкручувати в інформаційному полі подібні теми.

Деякі політичні сили, на жаль, дуже хочуть заробити політичні бали на проблемі легітимності Зеленського, не задумуючись над можливими наслідками. Їм хочеться зіграти на асоціаціях з Віктором Януковичем, до якого після втечі приклеївся ярлик нелегітимного.

Зараз дуже небезпечно запускати публічні дискусії про вибори і легітимність президента. Окремі політики пробують посилатися на західних партнерів, які говорили, що, мовляв, проведіть вибори, а ми їх визнаємо. Але хіба ми хочемо бути Іраком чи Афганістаном, де також проходили формально легітимні вибори, які визнавав Захід? Думаю, політики, які поширюють заяви про необхідність виборів, не усвідомлюють, що їхні політичні ігри можуть призвести до того, що вони будуть перед розстрільною ямою просити вибачення один в одного.

Внутрішня політична криза може зіграти на руку ворогу. І не лише в тому сенсі, що нею скористаються проросійські агенти всередині країни, але й в тому, що криза може вплинути на ситуацію на полі бою.

У мирний час політичні кризи вирішуються виборами. Зараз вибори – не варіант. Тоді що? Можна спробувати створити уряд національної єдності. Але тут же з’являться Юлія Володимирівна і Петро Олексійович, які через свої амбіції очолити такий уряд спровокують нові політичні протиріччя. Тому питання виходу з кризової ситуації залишається відкритим. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті