Вверх

День Незалежності: від тризубу на «Батьківщина-мати» до висадки в Криму

Олександр Колесніков
24 Сер 2023

Черговий акт тероризму по Дніпру, тризуб на монументі «Батьківщина-мати» і наші в Криму… День Незалежності ми знову зустрічаємо під час війни, втім ситуація значно відрізняється від тієї, що була торік. Давайте поговоримо про особливості воєнного святкування, страх окупантів та цікаве соціологічні дослідження.

Спалені танки  замість параду

З ностальгією пригадую той час, коли ми святкували День Незалежності ходячи на концерти улюблених виконавців. Коли на площах збирались десятки, а то і сотні тисяч людей. Молодь влаштовувала патріотичні флешмоби а вулиці гуділи гучними музичними фестивалями.  У великих містах люди виходили на балкони та дахи, щоб помилуватись святковими салютами. Сьогодні, на жаль,  це не можливо – ні концерти, ні площі людей, ні салюти, які викликають нервовий страх. Та все це ще обов’язково буде. Адже у нас є Незалежність і це головне.

Сьогодні ми святкуємо її встановлюючи рекорди з плетення маскувальних сіток, піднімаючи на флагштоки прапори підписані захисниками, встановлюючи Тризуб на знаковому монументі. І підбиті танки, спалені бронемашини, уламки ворожих ракет на Майдані вже другий рік демонструють нашу Незалежність, як би окупанти не хотіли її у нас відібрати.

А ще, до Дня Незалежності, ми приурочуємо важливі для країни конференції та форуми. На міжнародному рівні ми обговорюємо питання повернення Криму, створення Спеціального Трибуналу за злочин агресії проти України.

Попри загрозу повітряних атак столицю відвідують західні лідери. Ми побачимо жовто-блакитні стяги на пам’ятках культури та урядових приміщеннях різрічний жав. Святкувати нашу Незалежність буде весь цивілізований світ – в багатьох країнах проведуть ланцюги єдності.

Страх окупантів

Пригадую, як торік в напрузі ми очікували на 24 серпня. ЗМІ нагнітали ситуацію численними публікаціями, що буде атака небувалого масштабу. В цей день дійсно було рекордне оголошення тривог –  189  в областях та у Києві. Та в більшості випадків літаки просто підіймали в повітря, а кількість випущених ракет була далеко не найбільшою. Загарбники просто намагалися зіпсувати нам настрій, як і в кожне велике та важливе для України свято.

Зараз картина дещо змінилася. Так, повітряні сили попереджають про небезпеку, адже нездорову манію росіян до символізму атак ніхто не відміняв, та все ж більше тривожно стало на болотах.

Думаю кожен українець сьогодні вранці зарядився позитивом і надією побачивши новини про висадку в Криму. І головне, що всі наші захисники повернулися живими.

А от для росіян – це черговий шок. Нагадаю, що працівників російських міністерств, які знаходяться у вежі Московського міжнародного ділового центру «Москва-Сіті» заздалегідь відправили на он-лайн через День Незалежності в Україні. Останнім часом чи не щодня ми отримуємо хороші новини про знищення чи суттєве пошкодження ворожої авіації, техніки на окупованих територіях і навіть в глибокому російському тилу.

А скільки паніки у росіян викликав анімаційний ролик від Головнокомандувача. Маленький хлопчик, який робить паперовий літачок з малюнка своєї сім’ї і запускає його в бік росії, наводить жах на пропагандистів. Я вже мовчу про істерику щодо майбутньої передачі нам новітніх винищувачів F-16. Уже багато хто розуміє, і навіть вони самі, що наші військові все більше перехоплюють ініціативу.

Пишаюсь тим, що українець

Якби референдум про Державну Незалежність України відбувався сьогодні, то 82% підтримали б Незалежність України.  Такі дані свіжого соціологічного опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, проведеного напередодні Дня Незалежності. Традиційно найвища підтримка на заході  нашої країни (94%). Але навіть на Півдні і Сході, де не вщухають бойові дії і люди неймовірно стомлені  –  68% і 70% відповідно знову б проголосували за Незалежність.

За даними цього ж дослідження на територіальні поступки заради припинення війни готові піти  менше 5% українців, а поступитися майбутнім членством України в НАТО готові лише 18% українців.

Однак найбільш показова цифра для мене це те, що майже 89% українців  пишаються своїм громадянством. Ні війна, ні падіння економіки, як бачимо, не впливають на український вибір. Можна загарбати частину територій, можна тероризувати ракетами і дронами, можна стирати з лиця землі цілі населені пункти, але неможливо відібрати в людей Незалежність, адже вона  у нас в  серці. І кожен клаптик нашої землі ми обов’язково повернемо. З Днем Незалежності!

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті