Вверх

Безпекові договори посилюють Україну

Андрій Городницький
20 Чер 2024

Зневіра, яка панує в українському суспільстві, не корелює з реальним станом справ. Обороноздатність України посилюється. Підстав для розпачу немає.

Перші півроку повномасштабної війни Україна протистояла росії без сучасного озброєння, новітніх танків і літаків. На той момент допомога від західних союзників складала щонайбільше 10% від допомоги, яку ми отримуємо зараз. Незабаром ми отримаємо F-16, додаткові танки та іншу сучасну зброю. Україна домовляється про спільні виробництва озброєння. ВПК найпотужніших держав світу працюють на посилення обороноздатності України. Військова підтримка зростає.

Крім того, Україна підписує з партнерами безпекові договори. Вже підписано більше десяти таких договорів. Звісно, якщо в союзників не буде політичної волі, оборонні договори будуть дещо формальними. Хоча українська влада, безперечно, зможе тиснути, щоби країни дотримувалися домовленостей, апелюючи до погоджених і підписаних документів. Коли Київ підпише оборонні договори з усіма або майже усіма членами Альянсу, фактично сформується те саме НАТО з гарантіями допомагати Україні.

Військова допомога і безпекові договори роблять Україну міцнішою та спроможнішою на полі бою. Тому причин говорити, що «все пропала», зараз точно немає.

Разом з тим, хотілось би висловити деякий скепсис щодо можливості створення військово-політичних союзів між Україною та окремими країнами НАТО. Такі коаліції малоймовірні та навряд чи будуть дієвими, оскільки будуть сприйняті блоком як альтернатива Альянсу. Допускаю, що НАТО буде протидіяти спробам створити подібні військові союзи.    

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті