Захід демонструє незгоду з позицією росії через допомогу Україні
Напередодні саміту миру у Швейцарії володимир путін підвищив ставки. Очільник кремля висунув новий ультиматум. Він абсолютно чітко дає зрозуміти, що росія не допустить відновлення територіальної цілісності України. Тепер путін пропонує Заходу торг, в яких межах має зберегтися Україна. Тобто, де буде прозахідна Україна, а де буде умовна новоросія чи буде-яке інше територіальне утворення у складі росії. Ніякого виведення військ путін не пропонує.
По суті, ультиматум путіна означає, що Україна зможе відновити свою територіальну цілісність виключно військовим шляхом. А це може означати довгу війну.
Західні партнери загалом не проти, щоби між Україною та росією тривала війна на виснаження. Однак така війна не влаштовує Україну. Для такої війни потрібно підготувати ресурсну базу. За умов обмеженої підтримки Заходу, росія вважає, що зможе перемогти у війні на виснаження, навіть якщо Україна буде проводити тотальну мобілізацію та знизить мобілізаційний вік до 18 років.
Натомість, коли Захід нарощує підтримку України, путін починає заявляти про готовність до переговорів. За умов достатньої підтримки Заходу, путін готовий на примирення, яке влаштує і Китай – замороження конфлікту по лінії фронту, і Захід – вступ України до ЄС в межах, погоджених росією.
Зараз наші союзники демонструють, що не згідні з вимогами путіна. Захід провів «червоні лінії» по Харківщині та Сумщині, прив’язавши дозвіл на удари своєю зброєю по російській території з наступом на Харківщині. Захід дав зрозуміти росії, що окупація Харкова недопустима.
На Донеччині подібних «червоних ліній» Захід не проводив. Щодо півдня, то варто відзначити, що на Глобальному саміті миру Україна наполягала на звільненні ЗАЕС. З вимогою звільнити атомну електростанцію в Енергодарі варто пов’язувати удари ЗСУ по Криму та російській інфраструктурі, яка працює на окупований Крим.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає