Вверх

Євроскептики у ЄС не обов’язково є прихильниками «русского міра»

Максим Несвітайлов
24 Січ 2024

Побутує міф, що Європа не готова до війни з росією, а партії євроскептиків, які набирають популярність, підтримують Кремль. Насправді, реальність дещо інша.

У країнах Західної Європи рейтинги євроскептиків найчастіше зростають на тлі міграційних криз. Не проросійські погляди, а експлуатація теми міграційної кризи допомагає їм набирати популярність.

У Нідерландах на останніх виборах левова частина людей проголосувала за ультраправу «Партію свободи», яка в рамках агітаційної кампанії активно піднімала проблемні питання, пов’язані з мігрантами. Їхній передвиборчий меседж зводився до того, що мігранти забирають роботу і отримують безплатне житло, тоді як середньостатистичний житель Нідерландів немає можливості придбати помешкання.

Щодо можливої війни рф і Європи напевно не можна сказати, що європейці готові до неї. Водночас ми бачимо, як країни Європи збільшують допомогу Україні та як до європейських політиків приходить усвідомлення, що ризики прямої конфронтації з росією цілком реальні.

Зараз у країнах ЄС не спостерігається глобальний переворот свідомості. Та все ж таки, незважаючи на дуже різні електоральні вподобання, вірю, що в Європі є державники зі стратегічним баченням.

На початку Другої світової війни політичні позиції Вінстона Черчілля були вкрай не популярними серед населення і однопартійців, але він отримав посаду прем’єр-міністра Великобританії. Сподіваюся, що і зараз в Європі є політики та військові, які, попри різноманітні електоральні настрої, зможуть проявити себе як історичні особистості та ухвалити стратегічно вірні рішення, які допоможуть подолати екзистенційну загрозу з боку росії.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті