Вверх

Європейці наввипередки беруть уроки гри в маджонг у гросмейстера Сі

Андрій Миселюк
7 Кві 2023

Граючи із Еммануелем Макроном у цю відому китайську азартну гру – східний різновид покеру, Сі вирішив дивитися прямо в очі французькому лідерові. А не усаджувати того на протилежному кінці довжелезного столу, як зробив свого часу з Макроном Путін.

Для тих, хто ще не зрозумів остаточно того, що Китай вийшов із ковідного анабіозу і семимильними кроками повертається на авансцену світової геополітики конвеєр візитів провідних європейських політиків у Піднебесну стане можливістю оцінити масштаб гри Пекіна.

Естафету візитів  у Китай від французького президента Макрона, який вчора прибув до КНР разомз головою Європейської комісії  Фон дер Ляєн, за тиждень підхватить високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель (його визит до Китаю триватиме з 13 по 15 квітня).

Виглядає так, що європейці раптом повірили у здібність загадкового східного дракона прикласти необхідних зусиль для того, щоб закінчити війну Росії проти України. Тобто, зробити те, чого досі не вдалося здійснити США разом зі всім НАТО та всім колективним Заходом. Схоже, у Брюсселі  сприймають нинішній Китай, як казкового силача, який було спав міцним богатирським сном як Ілля Муромець. А зараз прокинувся і відразу готовий здійснювати подвиги, які здатні затьмарити славу величних подвигів Геракла. Наприклад, як закликає Макрон, взяти та й привести до тями керівництво Росії…

Але якщо прибрати дипломатичні візерунки, то ситуація виглядає по-іншому. А саме: під час недавнього візиту Сі до Москви керівники Китаю і РФ, схоже, погодили у загальних рисах план почесної капітуляції Росії. За допомогою Китаю.

Першим елементом цього плану стала «елегантна  двохходовочка»: спочатку Сі і Путін підписують у Москві документ із зобов’язаннями не розповсюджувати ядерну зброю, а за три дні Путін в n+1 раз з 24 лютого минулого року дістає свій останній аргумент – ядерний. І заявляє про плани розмістити ядерну зброю в Білорусі. Причому під акомпанемент епатажних заяв ще одного учасника цієї комбінації Лукашенко про його, бацьки, контроль над цією зброєю.  Пекін від цієї гри завчасно офіційно дистанціювався – Сі ж документ офіційний в Москві підписав…

Інші міжнародні партнери Путіна тим часом пояснюють, як світ може врятувати себе від жаху появи в Європі нового Кім Чен Ина – «картопляного фюрера» з ядерною дубинкою. І ось президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва пропонує: якщо Україна поступилася Кримським півостровом Росії, то це дозолить покласти край війні зі всіма її загрозами.

Але європейці відразу чітко зрозуміли, хто є кукловодом в цьому  китайському театрі тіней та яка ціль вистави. І потягнулись один за одним до Сі з’ясовувати деталі цієї вистави та бачення Пекіну щодо функціоналу трупи європейських акторів у цій виставі.  Ось як це з’ясування виглядало під час візиту Макрона:  «Французький лідер виголосив доволі теплу промову, часто повертався до Сі під час прес-конференції та звертався до нього особисто. Це контрастувало з безпристрасним виступом Сі перед прессою».

Цікаво: чи буде після цього візиту до Китаю миротворець Макрон постійно дзвонити до миротворця Сі з такою же частотою, як він після вторгнення Росії в нашу країну надзвонював своєму іншому партнеру – тому, що був дуже далеко від нього за довгим гральним столом у Кремлі?

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті