Європа буде змушена створювати нові військово-політичні союзи
На тлі існуючих протиріч всередині НАТО часто виникають дискусії про можливість утворення нових військово-політичних союзів країнами Заходу. Скептики вважають, що такі союзи неможливі, оскільки проти них виступають США, які хочуть, щоби безпека цивілізованого світу опиралася на Північноатлантичний союз, де вони відіграють ключову роль.
Однак нагадаю, що у 2015 році, після анексії Криму, Великобританія створила Об’єднанні експедиційні сили. Фактично це був новий союз, до складу якого увійшли 9 північно-європейських держав – Данія, Фінляндія, Естонія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Швеція і Норвегія. Всі ці країни на сьогоднішній день є членами НАТО. Відповідний союз був утворений, попри те, що США не були в захваті від нього. Доречно також буде нагадати, що свого часу Великобританія і Франція провели спільну операцію в Африці, яка вкрай не сподобалася США та спричинила серйозний міжнародний скандал.
Те, що після початку російської агресії у Європі Великобританія, яка вважається ключовим партнером США, виступила ініціатором створення нового військово-політичного союзу, говорить про те, що такі союзи можливі.
Рано чи пізно Захід постане перед фактом, що НАТО не здатний чинити реальний спротив російській агресії. І це стане каталізатором до створення нових оборонних союзів на базі НАТО. На утворення таких блоків може навіть не знадобитись додаткового фінансування. Той же Трамп, коли натякав про можливий вихід США з НАТО, говорив, що готовий залишити європейцям американську зброю і бронетехніку.
Ще одним опосередкованим свідченням можливості появи таких союзів є заяви росії про умови переговорів щодо завершення війни. Серед російських вимог є ультиматум про не входження України до будь-яких військово-політичних блоків. Звісно, вони, перш за все, мають на увазі НАТО, але також не виключають появу нових союзів.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає