Вверх

ЄС суттєво змінив ставлення до України

Валерій Клочок
14 Гру 2023

В Україні можна почути багато критики на адресу ЄС. Ми критикуємо Євросоюз за інфантильність і бюрократизм, які завдають великої шкоди обороноздатності України. Європейські країни також часто звинувачують, що вони недостатньо уваги приділяють власній обороні і безпеці.Втім НАТО, більшість членів якого водночас входять до ЄС, не виконує свою основну функцію – забезпечення суверенітету і непорушності своїх кордонів, які неодноразово перетинала російська зброя.

Разом з тим, у нас мало говорять про те, що Євросоюз суттєво змінив позицію щодо України. Зміни насправді колосальні, якщо порівнювати кінець 2023 року з лютим 2022 року.  

Нещодавно звернув увагу на звіт німецького Кільського інституту світової економіки. Інститут досліджує широкий спектр питань, зокрема аналізує рівень фінансової і військової допомоги Україні з перших днів широкомасштабного вторгнення РФ.

У звіті інституту акцент зроблений на трьох місяцях поточного року, з чого нібито випливає, що допомога Україні зменшується і «все пропало». Однак, якщо не зважати на основний меседж дослідження, а незалежно аналізувати наведені у звіті дані, то можна побачити дещо іншу загальну картину допомоги Україні.   

Виявляється, що з початку повномасштабної російської агресії Євросоюз профінансував броньованої техніки та іншого озброєння для України більше, ніж це зробили США. Вклад ЄС – 47%, тоді як вклад США – 43%. Решта – вклад країн, які не входять до Євросоюзу.

Окрім допомоги Україні, змінюється дискурс щодо обороноздатності Євросоюзу. Кілька тижнів тому Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив про необхідність створення об’єднаних військ Євросоюзу. У ЄС приходить розуміння, що потрібно власними силами посилювати свою безпеку, а не лише сподіватися на США і НАТО.

Звідси роблю висновок, що оборона України та зміцнення власної обороноздатності стає важливим пріоритетом Європейського Союзу.  

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті