Вверх

Єдність НАТО підривають США та Німеччина

Валерій Клочок
4 Лип 2024

НАТО переживає кризу єдності. І, на жаль, доводиться констатувати, що єдність Альянсу підривають не стільки росія чи Північна Корея, а США і Німеччина.  

Нещодавно у західній пресі вийшов великий матеріал про перспективи, які чекають на Україну за підсумками Вашингтонського саміту НАТО. Автори публікації акцентують увагу на тому, що зараз у НАТО ведуться дискусії щодо підсумкової декларації. У блоці немає єдності, як задекларувати перспективу України, заявивши про «міст між Україною та Альянсом» чи про «незворотність шляху України до Альянсу».

Що на практиці буде означати «міст між Україною і НАТО»? Альянс задекларує готовність надалі допомагати Україні. Буде навіть створена місія з базою у Німеччині та штатом у 700 осіб, яка займатиметься питаннями логістики і допомоги Україні. Однак питання приєднання України до НАТО буде відкладене на невизначений термін.

Сценарій «ніякого членства в НАТО для України, лише міст» підтримують США і Німеччина. Натомість Східна Європа, зокрема Польща і країни Балтії, категорично проти такого сценарію. Вони прекрасно розуміють загрози з боку росії, а тому заявляють, що Україна має бути в НАТО, якщо Європа справді переймається своєю безпекою.

Через різне бачення перспектив України щодо приєднання до безпекового блоку у НАТО наростають протиріччя. При цьому перспективи подолання таких протиріч зараз виглядають доволі примарно, оскільки після президентських виборів Білий дім навряд чи змінить свою зовнішню політику в частині євроатлантичної співпраці та погодиться переглянути питання участі України в НАТО.

Відповідна політика США і Німеччини виглядає вкрай нелогічною, позаяк без перебільшення можна сказати, що станом на сьогодні найкращим безпековим зонтиком для Європи є Україна. Щоб уникнути нападу росії на Європу, достатньо взяти Україну в НАТО і відправити військовий контингент на українсько-російський кордон.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті