Вверх

Війна в Україні штовхає Європу до розширення

Євген Магда
16 Тра 2024

Європа має свої цінності. Але сила – у різноманітті. Тому розширення європейської спільноти радше піде їй на користь, ніж зашкодить. Це розуміють в ЄС.

Ще восени минулого року президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз має складатися з 30+ держав. Вочевидь, вона мала на увазі Україну, Молдову, Грузію, Північну Македонію, Чорногорію, Боснію і Герцеговину.

Про якісь конкретні плани розширення ЄС ми навряд чи почуємо до літніх виборів до Європарламенту. У цьому контексті в Китаю і рф є певна перевага, оскільки вони не залежні від виборів, їм не потрібно коригувати свої плани, зважаючи на виборчі кампанії та думки виборців. Тим не менше, восени буде новий Верховний представник з питань закордонних справ і політики безпеки ЄС. Ймовірно, він представлятиме Європейську народну партію. І тоді європейські чиновники і дипломати матимуть змогу повернутися до питання розширення ЄС.

З очевидних причин протистояти розширенню Євросоюзу буде Угорщина. Віктор Орбан буде шантажувати виходом Угорщини із союзу, що нікому не вигідно, оскільки ніхто в ЄС не хоче отримати в центрі Європи країну, залежну від російських енергоресурсів і лояльну до політики кремля.

Зі свого боку, Україна заради пришвидшення євроінтеграційних процесів повинна робити ЄС вигідні пропозиції, окрім того, що ми вже подарували їм кілька мільйонів своїх громадян. Для прикладу, Україна могла би створити промислові майданчики, куди б приходили і працювали європейські оборонні підприємства. Будь-яка співпраця завжди вигідна всім сторонам, особливо на тлі російсько-української війни, яка суттєво обмежила економічне зростання багатьох країн.  

Разом з тим, Україна вже зараз зробила немало для Європи, відновивши аграрний експорт до країн Африки. Забезпечуючи африканський континент агропродукцією, ми зменшуємо міграційний тиск на Європу. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті