Вверх

Війна в країнах Балтії буде тригером Карибської кризи 21 століття

Ігор Рейтерович
11 Січ 2024

Останнім часом все частіше звучать заяви, що експансія рф може поширитись на країни Балтії, Польщу, Фінляндію. Є дискусії на предмет того, яким чином росія буде діяти у країнах, які обере в якості жертви. Особисто я схиляюся до думки, що росіяни не будуть працювати через проксі-сили, а вдадуться до великої наземної операції.

Візьмемо для прикладу Естонію. Це дуже маленька країна. Історія про «три дні» у випадку з Естонією може стати реальністю. Для цього росіянам, звісно, доведеться здійснювати повномасштабне вторгнення, а не діяти через умовних «вагнерівців» чи проросійські сили всередині країни.

Чому рф може відважитись на масштабну військову операцію проти країн Балтії? Перш за все, тому що кремль зможе отримати видимий ефект у вигляді окупованих квадратних кілометрів.  

Припустимо, росія зайде в одну з країн Балтії. Через один-два тижні НАТО почне розгортати сили реагування. І тоді путін заявить, що, мовляв, світ на порозі ядерної війни, настала Карибська криза 2.0, а тому давайте домовлятися. Путіну не потрібні Естонія, Литва чи Латвія. Натомість захоплена країна НАТО – це вагомий козир для торгу. Для розв’язання Карибської кризи 2.0 росія може запропонувати вихід з країни Балтії в обмін на Україну.     

Подібний сценарій більш ніж реальний. Не даремно Польща планує збільшити армію до 350 тисяч військових і підписала контракт з Південною Кореєю на виробництво озброєння. При цьому польський план спротиву рф все-одно передбачає відступ за річку Вісла. А що говорити про Естонію, для якої 70 миль – це приблизно вся країна.

Понад 60 років тому Карибська криза остаточно утвердила сфери впливу головних геополітичних гравців того часу – США і СРСР. Як вже зазначив вище, країни Балтії чи Польща потрібні росії не як території, а щоби спровокувати нову політичну кризу у світі через загрозу застосування ядерної зброї. Кінцева мета такої провокації для путіна – відновлення Ялтинсько-Потсдамської системи міжнародних відносин, яка передбачає поділ світу на сфери впливу. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті