Вверх

Війна може стати локомотивом зміни економічної політики Європи

Валерій Клочок
22 Лют 2024

Члени Республіканської партії США часто критикують низькі темпи зростання економіки Євросоюзу. Треба визнати, що така критика дійсно справедлива. Якщо ВВП США вже майже досягнув 30 трлн доларів, то ВВП ЄС коливається в межах 20 трлн євро.

Що може стати локомотивом зміни економічної політики та економічного зростання ЄС в умовах російської агресії? Звісно ж, розвиток військово-промислового комплексу європейських країн.

Беручи до уваги перспективи приходу до влади Дональда Трампа, який не приховує намірів скоротити фінансування НАТО або взагалі вивести США з Альянсу, для Європи настав надзвичайно слушний момент, коли потрібно змінювати стратегію економіки. Більше того, лідери ЄС вже починають змінювати її.

Радикальні заяви Трампа та продовження збройної агресії рф спонукають європейців всерйоз зайнятися власним ВПК. На тлі проблем з виділенням американської допомоги вони змушені перебирати на себе лідерство у питанні озброєння України, що неможливо робити без нарощування військового виробництва.

На жаль, це має й деякі негативні аспекти для України. Для прикладу, Франція наполягає, що всі контракти з виготовлення артилерійських снарядів для ЗСУ мають виконуватися заводами у межах ЄС, що затримує поставки боєприпасів Україні.

Водночас розвиток європейського ВПК буде означати, що Україна не залишиться без допомоги західних партнерів. А сама Європа зміцнить свій військовий потенціал перед можливою загрозою російського вторгнення.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті