Вверх

Українська «історія успіху» у передвиборчої кампанії Байдена

Андрій Миселюк
26 Кві 2023

Тільки демонстрацією 1) реальної та 2) переконливої перемоги над Росією в Україні Джо Байден зможе пред’явити своїм виборцям яскраву зовнішньополітичну «історію успіху».

Джо Байден у вівторок нарешті офіційно повідомив про анонсований ним ще кілька місяців тому намір знову балотуватиметься на посаду президента у наступному році.

У цьому повідомленні американський президент жодного разу не згадав Україну чи зовнішньополітичні питання. Він говорив передусім про внутрішню політику – захист демократії, соціальний захист, права жінок тощо. (До речі, передвиборчий слоган кампанії кандидата Байдена на виборах-2024 оригінальністю не визначається – «Завершімо роботу». Всі без виключення президенти України, які балотувались на другий термін (крім Леоніда Кучми у 1999 році ніхто із них на цьому поприщі не знайшов успіху) та багато їхніх колег й на пострадянському просторі, й у світі в цілому так само казали про необхідність ще одного терміну на своїй посаді, щоб закінчити розпочати ними справи, а не кидати їх на півдорозі).

Але так склалася доля, що питання України знову займатиме дуже вагоме місце на виборах президента США.

Ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко правильно зазначає , що для успіху своєї кампанії нинішньому президенту США знадобляться вагомі зовнішньополітичні козирні карти. І в цьому сенсі перемога України у війні з Росією є просто необхідною.

Дійсно, Байден зможе тільки демонстрацією 1) реальної та 2) переконливої перемоги над Росією в Україні пред’явити своїм виборцям яскраву «історію успіху». Яка буде надзвичайно вигідно виглядати на фоні закликів на штиб «Ні цента Україні», які в різних модифікаціях регулярно доносяться із табору противників-республіканців.

Безумовно, Джо Байден розуміє необхідність пред’явити цю «історію успіху». І зробити це ще у поточному році – до того, як у лютому наступного року розпочнуться праймеріз між кандидатами на пост президента від Демократичної партії.

Заслуговують довіри свідчення про те, що піч час свого візиту до Києва у лютому цього року Байден якраз і намагався донести президенту Зеленському важливість досягнення обов’язково ще цього року переконливих успіхів у війні проти Росії. Аргументуючи це ускладненнями з політичною підтримкою цієї війни в США. Зокрема, після того, як на виборах у листопаді минулого року республіканці отримали більшість у Палаті представників та свого спікера Кевіна Маккарті там (який став спікером лише завдяки підтримці групки депутатів радикального крила Трампа і наразі перебуває у залежності від цієї підтримки). А також тим, що з початком активної фази виборів президента у Сполучених Штатів питання швидкого виділення необхідної допомоги Україні ще більше ускладниться.

Таким чином, інтереси Джо Байдена і українців щодо скорішої та переконливої перемоги над російським агресором наразі повністю співпадають. Що, звичайно, радикально збільшує шанси на виконання цього непростого завдання.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті