Вверх

Україна входить у 2024-й рік з величезним досвідом

Матвієнко Костянтин
4 Січ 2024

Підсумовуючи 2023 рік, змушений визнати, що я помилився у своїх прогнозах щодо тривалості війни. У мене були очікування, що війна закінчиться значно швидше, і новий 2024 рік ми точно будемо зустрічати без війни.   

Втім, Україна не врахувала рабської психології росіян, їхньої готовності жити у злиднях і терпіти страшенні втрати на фронті. Також Київ переоцінив дієвість і ефективність західних санкцій на початковому етапі війни та недооцінив спроможність економіки РФ адаптуватись до умов воєнного часу.

Разом з тим, аж ніяк не можна сказати, що 2023-й став для України роком поразки. Я навпаки схильний вважати його переможним роком. Чому так?

По-перше, українська армія знищила колосальну кількість російського військового ресурсу – особового складу і військової техніки. А під новий рік було уражено великий десантний корабель «Новочеркаськ».

По-друге, 2023 рік показав здатність ЗСУ до опору. При цьому військове командування намагається берегти особовий склад та мінімізувати втрати серед цивільного населення, чого не скажеш про росіян.

Щоправда, під новий рік все ж була «гірка пілюля» у вигляді законопроєкту про нові правила мобілізації, який викликав дуже неоднозначну реакцію у суспільстві.

Україна входить у 2024 рік з внутрішньо-суспільною напругою. Новий рік для українців розпочинається у непростих умовах. Водночас, ми вступаємо у 2024 рік з величезним досвідом і значними ресурсами. Для прикладу, у нас рекордний золотовалютний запас у розмірі $40 млрд. Звісно, це кошти американських платників податків, але, як би там не було, вони стабілізують українську гривню.

Попри певний скепсис, втому і розчарування у суспільстві, я б дивився у 2024 рік з оптимізмом. Але варто усвідомити, що для перемоги доведеться докладати значно більше зусиль, ніж у 2023 році.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті