Вверх

Україна не використовує стан війни для тиску на партнерів

Євген Магда
23 Лип 2024

Україна вкрай слабо використовує на міжнародній арені стан війни для тиску на партнерів. Досвід української армії, можливість перевірки ефективності західної зброї на полі бою, терористичні удари по тилових містах – все це «інструменти», які Україна практично не використовує для досягнення своїх цілей у діалозі з союзниками. 

До членів Північноатлантичного альянсу ми повинні доносити меседж, що вступ України до НАТО є запобіжником війни в Європі, оскільки Альянс посилиться найбільшою на європейському континенті армією з величезним бойовим досвідом.

В України немає розуміння, що стратегічний рух має складатися з тактичних кроків. У нас немає на Заході постійних каналів просування інформації, які до 2022 року були в росії завдяки тому ж таки пропагандистському каналу Russia Today, який був однією з кнопок для європейського обивателя.

Візьмемо для прикладу мирний план Володимира Зеленського. На Заході знають про 10 пунктів досягнення миру від Зеленського? Переконаний, що там уявлення не мають, з яких пунктів складається план українського президента про завершення війни.

Так само Україна суттєво виграла б, якби запустила інформаційну кампанія про «зброю української перемоги». Patriot, HIMARS та інша західна зброя показали свою ефективність. До війни в Україні виробники Patriot не знали, що їхні установки здатні збивати російські «Кинджали». Завдяки війні в Україні капіталізація виробників Patriot сильно виросла. Серед спонсорів Дональда Трампа є чимало американських компаній оборонно-промислового комплексу. З ними потрібно працювати, позаяк їм вигідні подальші поставки зброї Україні.

Не варто також забувати про релігійний контекст. В американському публічному дискурсі доволі сильні протестантська та іудейська компоненти. Для американців був би зрозумілий меседж, що війна України з росією – це війна добра зі злом. 

Україна переломила ситуацію в Чорному морі, однак про досягнення українських морських дронів світ мало що знає. Після терористичної атаки на «Охматдит» Україна повинна була одразу ж поширити у публічному просторі тезу, що світ без росії можливий, але цього ніхто не зробив.

Словом, Україна має капіталізувати поле бою та отримувати нову допомогу за рахунок просування теми війни. Ми маємо також показати нашим партнерам свою унікальність, а не бути у відносинах з ними другим номером.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті