Вверх

Україна має йти до самодостатності, а не чекати на допомогу ззовні

Тарас Семенюк
28 Гру 2023

Розмови про конфіскацію активів РФ багатовимірні. Власне, розпочинати слід не з конфіскації. У Європі знаходиться багато великих російських підприємств на кшталт «Лукойлу», який займається нафтопереробкою. Європейцям вигідно, щоби такі компанії надалі працювали і приносили прибуток.

З огляду на інтереси європейців, наразі варто змістити акцент з конфіскації на зміну управління у таких компаній. Нашій владі необхідно домовитися з партнерами, щоби, умовно кажучи, 80% прибутку російських компаній йшли Україні. У такий спосіб може бути запущений процес, коли без конфіскації російські активи, які розміщені на Заході, почнуть працювати в інтересах України.

Що стосується конфіскації заморожених суверенних активів Росії, то тут ситуація складніша. Наразі не існує процедури, за якою можна взяти кошти Центробанку РФ і перевести їх в Україну.

Безумовно, російські активи повинні і будуть працювати на економіку України. Та, попри це, український уряд не може розраховувати лише на зовнішні активи. Необхідно концентруватися на тому, щоби внутрішніх активів ставало більше. На цьому, зокрема, наголошують голова МВФ Крісталіна Георгієва та спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер. Вони в один голос говорять, що ми маємо думати про внутрішню економіку.

Уряд повинен шукати можливості перезапуску економіки. Очевидно, що українська економіка вже не буде такою, якою була до 24 лютого 2022 року. Ми маємо формувати бачення майбутнього, розвиватися і рухатися вперед.

Для прикладу, в Україні вистачає арештованого майна, яке не працює на повну потужність. Потрібно провести аудит таких компаній і перезапустити їх. Держава і бізнес повинні укласти мирову угоду про те, що бізнес не виводить активи за кордон, а держава допомагає бізнесу погасити борги, перезапуститися і запрацювати на повну потужність.

У наступному році Україна як держава має сконцентруватися на русі до самодостатності. Не можна постійно очікувати на допомогу ззовні. Рано чи пізно така допомога буде останньою. І тоді ми будемо залежати виключно самі від себе.  

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті