Вверх

У Заходу відсутня стратегія війни в Україні

Руслан Осипенко
27 Бер 2024

За два роки Захід так і не продемонстрував план перемоги над росією. Західні союзники досі розглядають війну в Україні як регіональний конфлікт. Основна їхня мета – щоби війна не вийшла за межі України.

Заяви Емманюеля Макрона про можливість відправки іноземних військ до України – це перші зміни у трендах поведінки західних лідерів за останні два роки. Президент Франції почав будити Європу, розуміючи, що американці прибрали свою безпекову парасольку і сконцентрувалися на стримуванні Китаю. На тлі закликів Макрона з’ясувалося, що у Європі ніхто не готовий до можливої війни з рф. Заява французького лідера, що перемога над росією забезпечить стабільність і безпеку в Європі, фактично стала першим сигналом, що в ЄС починають розглядати війну в Україні не як регіональну на східному фланзі НАТО, а як загальноєвропейську війну.

Разом з тим, ми й надалі бачимо нерішучість Заходу. Гарантії безпеки, які Україна підписала із союзниками, нагадують Будапештський меморандум 2.0, оскільки їх не ратифікують парламенти країн-підписантів. Україна так і не отримала бодай політичного запрошення до НАТО, що стало б чітким сигналом путіну, який розпочав війну, щоби не впустити Україну до Альянсу. Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван під час візиту до Києва не сказав ні слова про те, що Україна повинна повернутися до кордонів 1991 року.

Захід продемонстрував вкрай слабку реакцію на президентські вибори в росії. Наші партнери не відважилися назвати путіна нелегітимним президентом. А це означає, що Захід хоче зберігати канали зв’язку з рф, щоби у випадку геополітичних змін відновити діалог з кремлем. Тобто Україна для Заходу – інструмент знекровлення їхнього стратегічного противника. При цьому Україна не повинна переходити межу та суперечити їхнім інтересам.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті