Вверх

У Заходу немає стратегії завершення війни

Володимир Фесенко
13 Чер 2024

На третьому році війни ми опинилися у ситуації, коли в Заходу немає чіткої стратегії завершення війни в Україні.

Наші союзники випрацювали елементи тактики та реагування на ту чи іншу ситуацію на фронті. Можна виокремити дві доволі чіткі установки, якими керується Захід. Їх нещодавно озвучував Джо Байден. Перша – не дозволити Україні програти, але допомагати так, щоби уникнути прямого зіткнення з росією. Друга – не допустити застосування росією ядерної зброї.

Але що стосується стратегії досягнення стійкого миру, то вона відсутня. Щонайменше, у публічному просторі про наявність такої стратегії ми нічого не чуємо. І це суттєво відрізняється від ситуації минулого року, коли готувався український контрнаступ.

Тоді у радника президента США з питань національної безпеки Джейка Саллівана було чітке бачення, що Захід має допомогти Україні вийти до адміністративного кордону з Кримом. На думку Байдена і Саллівана, спроба звільнити Крим могла б призвести до застосування рф тактичної ядерної зброї. А тому було бачення, що після потужного військового успіху ЗСУ на півдні потрібно розпочинати перемовини про завершення війни.

Наразі жодних більш-менш чітких планів щодо припинення війни Захід не озвучує. Станом на зараз є прагнення вирівняти ситуацію на фронті за рахунок європейської та американської допомоги. Але залишається відкритим питання, як виходити на мирні перемовини без хоча б часткової перемоги та суттєвих успіхів України.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті