У чому причини активності Угорщини у протидії вступу України до НАТО
Перша відповідь є очевидною, на поверхні. Перм`єр Віктор Орбан, як і чимало помітних світових лідерів, наприклад, папа Римський Франциск чи екс-президент США Дональд Трамп з різних, зокрема і специфічних, причин належать до клубу тих, хто закликає «зрозуміти Путіна», сподіваючись на певні вигоди від його неформальної підтримки.
Проте в «угорському випадку» слід визнати, що антиукраїнські погляди поділяє і значна частина суспільства, особливо старшого віку. Чому? Річ у тому, що угорці розглядають себе як імперієутворюючою нацією. Мова, звісно, про Австро-Угорську Імперію. За результами Першої Світової війни Королівство Угорщина втратило 72% своєї території.
Проте ще до початку Другої Світової, за підтримки Гітлера і Мусолін, Угорщина загарбала значні території, зокрема у Закарпатті, включно з Ужгородом і Мукачевим.
Досі в цій країні є сильними реваншистські настрої – надії на повернення бодай частини Закарпаття. Мова перед усім про Берегівський район. І тут мова не лише про території, а і про трудові ресурси. Як і у більшості країн Східної Європи, в Угорщині є відчутним дефіцит трудових ресурсів. Молодь залишає країну.
У випадку Угорщині проблема посилюється через мовний чинник – угорська складна для вивчення і рідкісна, відтак серед мігрантів її мало-хто спромагається вивчити, окрім етнічних угорців вихідців із Закарпаття. Вступ України до НАТО унеможливлює перспективу повторного загарбання частини нашої території.
Проте ірраціональні сподівання впливової електоральної групи поживитися українськими територіальними і трудовими ресурсами, зокрема, і зумовлюють означену позицію впливової частини угорської влади щодо України.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає